רשות ניירות ערך עצרה לדלק ישראל את ההנפקה

אבי בן אסאייג התראיין ביום רביעי לקראת גיוס בהיקף של 400 מיליון שקל, וסיפר כי בכוונת דלק לפתוח מרכזים מסחריים ו-40 חנויות מנטה

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

>> רשות ניירות ערך עצרה ביום חמישי הנפקה מתוכננת בסך 400 מיליון שקל של דלק ישראל מקבוצת דלק של יצחק תשובה (77%) בגלל ראיון של מנכ"ל החברה, אבי בן אסאייג, שפורסם בעיתון כלכלי ביום רביעי. כללי הרשות מחייבים חברות הנסחרות בבורסה או לקראת הנפקה להעביר דיווחים או הצהרות בנוגע לחברה או להנפקה - רק דרך הודעות מאיה (מערכת אינטרנט להודעות). ההנפקה, שתוכננה להתבצע בעוד כשבוע, היתה אמורה להתבצע בהובלתם של אקסלנס חיתום, מנורה וכלל חיתום.

דלק ישראל תיכננה להנפיק סדרה חדשה של איגרות חוב שקליות בריבית משתנה בהיקף של עד 400 מיליון שקל על בסיס תשקיף שהגישה במאי 2009. האג"ח מדורגות על ידי מידרוג A2 עם אופק "יציב". לאיגרות מח"מ של 5 שנים והן לא יובטחו בביטחונות. תמורת ההנפקה מיועדת לפירעון חוב פיננסי ולמימון הפעילות השוטפת.

לדלק ישראל שתי סדרות אג"ח הנסחרות בבורסה. סדרה א', שהונפקה באוגוסט 2007, היא צמודה ובהיקף של 1.4 מיליארד שקל. האיגרת נסחרת בתשואה לפדיון של 1.95% ובעלת מח"מ של 2.79 שנים. סדרה ב', שהונפקה ביוני 2009, היא בריבית משתנה ובהיקף של 287 מיליון שקל. האיגרת נסחרת בתשואה לפדיון של 3.26% ובעלת מח"מ של 2.14 שנים.

בשבוע שעבר הודיעה דלק ישראל על מינויה של עו"ד רחל תורג'מן לדירקטורית בחברה. תורג'מן, בעליה של חברת ספארק יזמות פיננסים והשקעות, היתה דמות מרכזית בהסתדרות ויד ימינו של עמיר פרץ בזמן שעמד בראש ההסתדרות. היא ניהלה, בין השאר, את חברת חברים ומרווחים, שהיתה חברת בת של ההסתדרות בתחום מכרזי פנסיה לעובדים.

דלק ישראל עוסקת בהפצה ובשיווק מוצרי דלק בתחנות דלק ובשיווק ישיר וכן בהפעלת חנויות נוחות. הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2010 הסתכמו ב-1.34 מיליארד שקל, עלייה של 14% לעומת מחזור המכירות ברבעון המקביל. עם זאת, הרווח התפעולי שלה ירד ב-14% ברבעון ל-56.3 מיליון שקל בעקבות גידול של 23% בהוצאות מכירה, הפעלת תחנות והנהלה וכלליות. הגידול בהוצאות הוסבר בעיקר בכך שהחברה העבירה שמונה תחנות תדלוק מזכיינים להפעלה עצמית.

ברשות ניירות ערך סירבו להגיב לידיעה.

בדלק ישראל סירבו להתייחס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker