חלל תקשורת מזנקת ב-18% בעקבות הצעת הרכישה של דסק"ש

מניית חלל מגיבה בחיוב להצעה של אדוארדו אלשטיין ■ עוד הציעה דסק"ש להזרים לחלל הון של עד 40 מיליון שקל, ולהעמיד ליורוקום נדל"ן הון של כ-90 מיליון שקל לפירעון הלוואה ממזרחי טפחות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוויין של חלל תקשורת
לוויין של חלל תקשורתצילום: חלל תקשורת

מניית חברת חלל תקשורת מזנקת בכ-18% במסחר בבורסה. זאת, לאחר שחברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי הגישה הצעה לרכוש את השליטה בחלל (55%) תמורת 160 מיליון שקל. כמו כן מציעה דסק"ש להזרים לחלל, הזקוקה למזומנים, הון של עד 40 מיליון שקל.

כיום מניות חלל תקשורת, וכן הזכויות של יורוקום נדל"ן בפרויקט הנדל"ן מידטאון בת"א (37.5%), משועבדות לקונסורציום מנים בראשות בנק מזרחי טפחות כנגד חוב של כ-250 מיליון שקל.

בעקבות כך מציעה דסק"ש גם להעמיד ליורוקום נדל"ן הון בהיקף של כ-90  מיליון שקל בכדי לפרוע את ההלוואה למזרחי טפחות. ההצעה של דסק"ש כפופה לאישור בית המשפט וכן לאישור הנושים של יורוקום תקשורת - בנקי דיסקונט, ה פועלים וה בינלאומי .

בעבר התעניינה אי.די.בי של אדוארדו אלשטיין ברכישת השליטה ביורוקום תקשורת כולה, הכוללת גם את בזק, אך בשל חשש כי הדבר לא יתאפשר בשל מגבלות רגולטוריות - השליטה של אי.די.בי בסלקום - זנחה דסק"ש את הרעיון, לפחות באופן זמני. כעת ייתכן שהעסקה תשוב להיבחן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker