הפועלים מגיב להודעת רכיב: דורש ממעריב לתקן את ההתניות הפיננסיות תוך שבוע

רכיב הודיע כי חובן של החברות הבנות לא נכלל בעסקת הרכישה ■ רכיב התחייב לשלם למעריב 12 מיליון שקל ולהעמיד הלוואה לחברה בסך 3 מיליון דולר ■ מעריב מתכוון לנהל משא ומתן עם הבנק

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

בנק הפועלים, הבנק המממן העיקרי של מעריב הוצאת מודיעין, דורש מהחברה האם, מעריב החזקות שבשליטת הכשרת הישוב (43%) של משפחת נמרוד וזקי אנטרפרייס (30%) של זקי רכיב, לתקן את ההתניות הפיננסיות תוך שבוע ימים. בבנק טוענים כי מעריב אינה עומדת בהתחייבויותיה כלפיו ולא פרעה את ההלוואה במועד שנקבע ל-26 בינואר האחרון.

בתגובה, מציינים במעריב כי אינם מסכימים עם עמדת הבנק וכי לחברה יש טענות כלפיו. בכוונת החברה לפנות אל הבנק על מנת לנהל עמו משא ומתן בנוגע להדרת החוב.

המכתב שנשלח מהפועלים למעריב בא על רקע הודעת זקי רכיב, מבעלי השליטה, כי החוב של החברה והחברות הבת שלה לבנק הפועלים אינו נכלל בעסקת ההשקעה שלו בחברה. רכיב התחייב לשלם למעריב 12 מיליון שקל ולהעמיד הלוואה לחברה בסך 3 מיליון דולר אותה השלים לאחרונה.

רכיב נכנס למעריב כמשקיע לפני כמה חודשים, כשרכש 44% מהעיתון. לפי הסכם הרכישה עם עופר נמרודי, מונה רכיב ליו"ר הדירקטוריון וניתנה לו זכות למנות או לפטר כל עובד בחברה ובחברות הבנות שלה, לרבות חברים בצוות ההנהלה (למעט דירקטורים), "לפי שיקול דעתו הבלעדי והמוחלט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker