קומברס הגדילה ברבעון האחרון את המזומנים בקופתה ב-62% ל-458 מיליון דולר

הגידול בהיקף המזומנים העומדים לרשות החברה נבע בעיקר מהחברות הבנות של קומברס

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

קומברס פירסמה היום נתונים כספיים חלקיים לשנת 2010, תוך התייחסות יתר להיקף המזומנים בחברה, וזאת על רקע ניסיונותיה לסגור פערים באיחור בדיווחים לרשויות האמריקאיות וקשיי הנזילות אליהם נקלעה. המניה עלתה אמש בוול סטריט ב-3% בתגובה לפרסומים.

קומברס נמנעה בשנים האחרונות מלפרסם את דו"חותיה הכספיים בשל פרשת הבאקדייטינג, אבל לאחרונה הצליחה במאמץ, בתום כשלוש שנים, להתגבר על כך ולפרסם לראשונה את הדו"חות לשנת הכספים 2009 - באיחור של שנה שלמה. בחברה ציינו כי המועד האחרון לפרסום דו"חות 2010 הוא בתחילת אפריל 2011, אך הזהירו כי קיימת סבירות שגם הפעם החברה לא תעמוד בלוח הזמנים. עקב האיחורים בדיווח, החברה עדיין נסחרת ברשימת השימור של הנאסד"ק המכונה "פינק שיט", כאשר הגשת הדיווח לשנת 2010 ועמידה בלוחות הזמנים עשויה לקרב את החברה לחזרה למסחר המסורתי.

היום מדווחת החברה כי סך המזומנים בקופתה הסתכמו נכון לסוף ינואר 2011 בכ-458 מיליון דולר, גידול רבעוני של 62% לעומת סוף חודש אוקטובר 2010. הגידול בהיקף המזומנים העומדים לרשות החברה נבע בעיקר מהחברות הבנות של קומברס. מימוש 2.3 מיליון מניות ורינט הניב לקומברס תזרים של 77 מיליון דולר, בנוסף לדיבידנד במזומן אשר חילקה חברת אולטיקום וסיפק לקופתה של קומברס עוד 56 מיליון דולר. מנגד, ההוצאות בגין שירותי ייעוץ ורואי חשבון כתוצאה מפרשת הבקדייטינג הסתכמו בתקופה זו בכ-22 מיליון דולר, לצד הוצאות בגין פיטורים ותהליך ארגון מחודש בסך של 17 מיליון דולר.

קומברס נחשבת לאחת מספינות הדגל של ההיי-טק הישראלי. בשנים האחרונות נאלצה קומברס להשקיע לא פחות מאשר חצי מיליארד דולר בתיקון הדו"חות שלה, מאז ברח המנכ"ל הקודם קובי אלכסנדר לנמיביה ובחברה נתגלתה פרשת באקדייטינג בהיקף גדול.

לפני כחודש שלח נשיא הקבוצה, אנדריי דהן, מכתב לעובדים, בו פירט את הצעדים שנקטה החברה על מנת להתמודד עם קשיי הנזילות, ביניהם מכירות של החזקות בחברה הבת אולטיקום וחלק מהאחזקות בוורינט. כמו כן, במכתב מציין דהן את פתיחתו של השלב השני בפעולות קומברס להפחתת מבנה העלויות ב-45 מיליון דולר נוספים, והחלטה אסטרטגית להתמקד בתחומי הצמיחה הגבוהים ביותר של החברה - שהם Mobile Data ,Mobile Internet, ו-BSS.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker