מסחור נוסף לדי פארם בסין: העניקה רישיון בלעדי לתרופה באפילפסיה

החברה הסינית תשלם כ-25 מיליון דולר בהתאם לעמידה באבני דרך ותממן ניסוי קליני בשלב II ו-III

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

די פארם, המפתחת תרופה כנגד שבץ והמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (46%), דיווחה היום כי החלה במשא ומתן למסחור של מוצר ה-DP-VPA שלה לטיפול בחולי אפילפסיה והענקת רישיון בלעדי לפיתוח ומכירה של התרופה לחברה Nhwa הסינית. על פי ההצעה, תממן החברה הסינית את הניסויים הקליניים בשלב II ו-III על פי הסטנדרטים המקובלים על מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

בנוסף, החברה הסינית צפויה לשלם כ-25 מיליון דולר בתשלומים בגין הרישיון בהתאם להתקדמות ועמידה באבני דרך. בעת שיחלו מכירות המוצר אם בכלל כולל אזורים מחוץ לסין, תהיה זכאית די פארם לתמלוגים נוספים.

בחברה מציינים כי Nhwa הינה חברת תרופות מהמובילות בסין העוסקת בפיתוח תרופות למחלות במערכת העצבים, ביניהן תרופות הרדמה, תרופות לטיפול באפילפסיה וטיפול בכאב.

זהו אינו מסחור תרופה ראשון שדי פארם מבצעת עם חברה סינית. בסוף 2009, חתמה החברה על הענקת רישיון בלעדי לייצור ומכירה של תרופת ה-DP-b99 לטיפול בשבץ מוחי איסכמי. במסגרת ההסכם, התחייבה חברת WB הסינית לממן ניסוי שלב III בתרופה בסין בקרב 450 חולים. בדומה לעסקה הנוכחית, שולם לחברה תשלום ראשוני של 25.5 מיליון דולר וצפויים תמלוגים ממכירות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker