המסחר בתל אביב ייפתח על רקע התפטרותו של נשיא מצרים

הפועלים: הרגיעה היחסית בזירה המצרית תרמה כבר השבוע לעלייה בביטחון המשקיעים המקומיים

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים21
ואדים סבידרסקי

שבוע המסחר באחד העם ייפתח על רקע הודעת ההתפטרות של נשיא מצרים, חוסני מובארק. הצבא המצרי יעביר בקרוב את השלטון להנהלה אזרחית עד לכינון בחירות דמוקרטיות, וביקש מהממשלה החדשה שהרכיב הנשיא המודח להמשיך ולתפקד עד לכינון ממשלה חדשה. כמו כן, ראשי הצבא מסרו היום (שבת) הודעה לפיה הם מחוייבים להמשיך לכבד את ההסכמים הבינלאומיים עליהם חתומה מצרים, לרבות הסכם שלום עם ישראל. מדד ת"א 25 אשר ירד ביום חמישי האחרון ב-0.8%, ייפתח מחר ברמה של 1,302 נקודות ומדד ת"א 100 אשר נחלש ב-1.2% ייפתח ברמה של 1,205 נקודות.

דיונים חמים בקהילת שוק ההון ב-TheMarker Cafe

כלכלני בנק לאומי מעריכים כי המחירים הגבוהים בהן נסחרות כיום מניות רבות עלולים להביא למימושי רווחים בטווח הקצר. במבט ל-2011, המגמה החיובית תימשך על רקע האיתנות היחסית של הכלכלה הישראלית, המגמה החיובית מעבר לים והמחסור באלטרנטיבות השקעה. עם זאת, מעריכים בבנק כי המשקיעים ייאלצו להסתפק בתשואות נמוכות יותר, ומציינים כי התפתחויות שליליות - הן באזורינו, שאמנם התמתנו לאחרונה וכן כאלו מעבר לים, בדגש על אירופה - מהוות סיכון להתממשות הצפי האמור.

בניגוד, בבנק הפועלים ממשיכים להחזיק בדעה חיובית כלפי שוק מניות המקומי בראיה ארוכת טווח, בשקלול השפעת הגורמים השונים. כמו כן, הרגיעה היחסית בזירה המצרית תרמה כבר בשבוע האחרון לעלייה בתחושת הביטחון של המשקיעים המקומיים. במישור המקומי, הכלכלה הישראלית נראית מצוין, עם ביצועי יתר על פני מרבית המשקים המערביים, אם במונחי צמיחה ואם בשוק העבודה. גם ברמת המיקרו נמשכת מגמת השיפור, כשביטוי לכך צפוי להתקבל בעונת הדו"חות, שהחלה בשבוע החולף.

המסחר בוול סטריט נסגר אמש במגמה חיובית על רקע הודעת ההתפטרות של נשיא מצרים, ולאחר שביטחון הצרכנים בארה"ב עלה בפברואר לרמתו הגבוהה ביותר זה שמונה חודשים. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% לרמה של 12,273 נקודות, והשלים בכך עלייה שבועית של 1.5%; מדד S&P 500 הוסיף 0.6% לרמה של 1,329 נקודות בדרך עלייה שבועית של 1.4%; מדד נאסד"ק עלה ב-0.7% לרמה של 2,809 נקודות והשלים עלייה של 1.5% השבוע. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסגר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים ירדה ב-0.04% לרמה של 3.65%.

הצמיחה הכלכלית העולמית צפויה לרשום האטה השנה לעומת 2010, והזדמנויות ההשקעה הטובות ביותר הן במניות בשווקים מתעוררים קטנים יחסית, במניות בבריטניה ובחברות אירופיות גדולות, לפי תחזית ההשקעות לשנת 2011 של ביל אוניל, אסטרטג ההשקעות הראשי של מריל לינץ' שפורסם היום. בתחזית מתייחס אוניל גם לישראל, וטוען כי ההשקעה בשוק המניות המקומי אטרקטיבית וברמת סיכון נמוכה.

עונת הדיווחים הכספיים של חברות הרשומות למסחר בארה"ב המסכמת את שנת 2010 בעיצומה והחלה רשמית השבוע גם בישראל כאשר רשת המזון שופרסל, פירסמה את תוצאותיה העסקיות. השבוע יציגו את דיווחיהן שתי חברות דואליות: יצרנית השבבים טאואר - הנסחרת בנאסד"ק ומדד ת"א 100, ונייס - יצרנית מערכות הקלטה לשירותי מודיעין, הנסחרת בנאסד"ק ומדד ת"א 25.

ת"א 25מדד הבנקים
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker