חדשות טובות לכיל: חתמה על חוזים לאספקת אשלג עם חברות בסין בהיקף של 500 אלף טונה

בחברה מציינים כי החוזים החדשים משקפים עליית מחיר של כ-50 דולר לטון בהשוואה להסכמי אספקה ב-2010

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

המסחר במניית כיל נפתח הבוקר בעליית ערכה בכ-1.8% במחזור כספי גבוה וזאת על רקע דיווחה של החברה על כך שחתמה על הסכמים לאספקת אשלג בהיקף של כ-500 אלף טון ללקוחות בסין.

בחברה מציינים כי החוזים החדשים משקפים עליית מחיר של כ-50 דולר לטונה בהשוואה להסכמי אספקה דומים אשר נחתמו במהלך שנת 2010. כיל צפויה לספק אשלג ללקוחותיה הסיניים במהלך המחצית הראשונה של 2011.

כמו כן, בחברה מציינים כי מחיר העסקות החדשות דומה למחיר בו נעשו עסקות עם יצרנים אחרים בשוק. באחרונה חתמו יצרני האשלג הרוסים חוזים המשקפים מחיר של 400 דולר לטון אשלג, וככל הנראה גם במקרה של כיל מדובר ברמת מחירים זהה.

ההסכמים החדשים שנחתמו מחזקים את הקשרים המתהדקים בין כיל ללקוחותיה בסין באמצעות יצוא אשלג לדרום מזרח אסיה במטרה לבסס את מעמדה כספק המייצא כמויות גדולות לשוק הסיני הגדול, בדומה למעמדה בשוק ההודי.

דני חן, מנכ"ל כיל דשנים אמר: "ההסכמים החדשים עם סין מוכיחים שמפעלי ים המלח תורמים תרומה משמעותית גם לציבור הרחב המחזיק בלמעלה מ-70% ממניות כיל, וגם למשק וליצוא של ישראל. עובדי החברה ומנהליה חשים סיפוק וגאווה נוכח העובדה שייצוא האשלג לסין, כמו גם יצוא הדשנים הנוספים למקומות אחרים בעולם, תורמים לגידול בתפוקות היבול החקלאי והמזון בעולם ומסייעים במאבק לצמצום הרעב בקרב האנושות".

יונתן קרייזמן, אנליסט מכלל פיננסים ברוקראז' ציין בתגובה: "חתימת החוזה מול הסינים צפויה אך עדיין מהווה חדשות טובות לכיל שכן מדובר בחוזה משמעותי ביחס לחוזים שנחתמו לאחרונה. נזכיר כי בדיוק לפני חודש הודיע התאגיד הרוסי BPC על חתימת חוזה עם סינוכם הסינית על אספקת 600 אלף טונה, לאחריו קנפוטקס הקנדית לפי אותן הכמויות. לכן, חצי מליון טונה לאותה התקופה מהווה כמות רחבת היקף ביחס לנתח שוק המסורתי של כיל בסין. ייתכן וההסכם יהווה זרז לסיום השביתה שנמשכת כבר מעל חודש וצפויה להסב נזק לכיל ברבעון הראשון של השנה. לרבות כך, לכיל 1.8 מיליון טונה מלאי אשלג, ברובו זמין לשינוע. בהתחשב בכך, אנו מצפים שהחברה תפעל לפצות על מכשולי השביתה שאירעו בחודש ינואר כבר במהלך הרבעון השני של השנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker