הבנקים על האפיק המנייתי: צפויים מימושי רווחים לאחר גל העליות האחרון

בהפועלים ממליצים לעבור לאג"ח בריבית משתנה ובלאומי להישאר בצמודי מדד

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

כלכלני בנק לאומי מעריכים כי המחירים הגבוהים בהן נסחרות כיום מניות רבות עלולים להביא למימושי רווחים בטווח הקצר. במבט ל-2011, המגמה החיובית תימשך על רקע האיתנות היחסית של הכלכלה הישראלית, המגמה החיובית מעבר לים והמחסור באלטרנטיבות השקעה. עם זאת, מעריכים בבנק כי המשקיעים ייאלצו להסתפק בתשואות נמוכות יותר, ומציינים כי התפתחויות שליליות הן באזורינו שאמנם התמתנו לאחרונה וכן כאלו מעבר לים, בדגש על אירופה, מהוות סיכון להתממשות הצפי האמור.

בבנק הפועלים ממשיכים להחזיק בדעה חיובית כלפי שוק מניות מקומי בראיה ארוכת טווח, בשקלול השפעת הגורמים השונים. כמו כן, הרגיעה היחסית בזירה המצרית תרמה כבר בשבוע האחרון לעלייה בתחושת הביטחון של המשקיעים המקומיים. במישור המקומי, הכלכלה הישראלית נראית מצוין, עם ביצועי יתר על פני מרבית המשקים המערביים במונחי צמיחה ושוק העבודה. גם ברמת המיקרו נמשכת מגמת השיפור, כשביטוי לכך צפוי להתקבל בעונת הדוחות, שהחלה השבוע.

לצד התמיכה הכלכלית, סבורים בבנק כי בסיכומה של 2011 תירשם תשואה עודפת בשוק המניות המקומי על פני חלופות ההשקעה הסולידיות. עם זאת, בטווח הקצר ייתכנו מימושי רווחים בבורסה לאחר גל העליות האחרון, אשר הביא את מדדי המניות הכבדות לרמות שיא חדשות. בין המניות המומלצות על ידי האנליסטים של הפועלים ניתן למנות את בזק, גזית גלוב, שופרסל, החברה לישראל, כיל, אידיבי אחזקות, דלק רכב ונייס.

בלאומי מסכמים את השבוע ומציינים כי שבוע המסחר בשוק המניות המקומי התאפיין במגמה מעורבת. המגמה הושפעה מהמגמה החיובית מעבר לים, פרסומם של הדו"חות הכספיים לשנת 2010 ומהרגיעה היחסית במצרים. הרמה הגבוהה בה נסחר מדד ת"א 25 לוותה בגידול ביתרות השורט על חלק ניכר מהמניות המשתייכות אליו. עלייה זו נגרמה בעיקר כתוצאה מזינוק חד ביתרות השורט על מניות חיפושי הנפט והגז על אף עליות השערים שחלו בהן במהלך השבוע שעבר ומגידול ביתרות השורט על מניות הבנקים.

בשוק הסולידי

בבנק הפועלים מזהים פוטנציאל באיגרות חוב שקליות בריבית משתנה וממליצים על השקעה בגילונים, אג"ח ממשלתי, בעלי משך חיים ממוצע (מח"מ) ארוך על רקע הצפי להעלאת ריבית בשנה הקרובה. כמו כן, ממליצים על השקעה באגרות חוב קונצרניות מדורגות גבוה, בריבית משתנה אשר מעניקות תוספות תשואה נאות מעל המק"מ לשנה. מנגד, סבורים בבנק כי באיגרות חוב צמודות למדד המחירים לצרכן בכל הטווחים ובאג"ח ממשלתי שקלי ארוך יש להשקיע במשקל נמוך בלבד וזאת עקב ציפיות אינפלציוניות גבוהות יחסית.

מנגד, כלכלני לאומי מחזיקים בדעה כי עדיין לא בשלו התנאים להסטת כספים מהאפיק הצמוד לזה השקלי בשל החשש מעליות מחירים מפתיעות שמקורן מעבר לים וכן עקב הצפי לעליית מחיר הדלק הגלובאלית בשנה הקרובה, גם אם בטווח הקצר תחול ירידה בו, ועל אף הציפיות האינפלציוניות לשנה קדימה העומדות מעל לתחזית בנק ישראל ולתחזיות מרבית החזאים במשק.

יתרה מזו, סבורים בבנק כי חיפוש אחר אלטרנטיבות השקעה תומך בהמשך העליות באפיק הקונצרני. למשקיעים המעוניינים לגוון את תיק ההשקעות ממליצים בבנק לבחון את ההזדמנויות שעשוית להיווצר בהנפקות חוב קונצרני חדשות תוך מתן משקל לסיכון החברות ולריבית הגלומים באג"ח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker