חבס מממשת שני נכסים בשווייץ ברווח של 7 מיליון שקל

תמורת מכירת הזכויות במרכזי הקניות תקבל 87 מיליון שקל; כ-25 מיליון שקל יתווספו לתזרים

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
ואדים סבידרסקי

קבוצת מוכרת זכויות בשני מרכזי קניות בשווייץ בתמורה ל-23 מיליון פרנק שווייצי (כ-87 מיליון שקל). בעקבות העסקה צפויה החברה לרשום בדו"חותיה הכספיים במהלך שנת 2011 רווח בסך של כ-7 מיליון שקל.

במסגרת העסקה, תמכור החברה את כל אחזקותיה ב-Habas Swiss Investments AG III, חברה בת בבעלות מלאה של חבס סטאר. לחברה הבת זכויות באחד המרכזי הקניות באזור Zweisimmen המשתרע על פני כ-1,700 מ"ר ומושכר במלואו לרשת המרכולים הבינלאומית Aldi, ובמרכז הנוסף באזור Hinwil ששטחו המסחרי מסתכם בכ-5,500 מ"ר אשר מושכר במלואו לחמישה שוכרים קמעונאים.

השלמת רכישת שני המרכזים נעשתה במהלך שנת 2008, בעלות של כ-21.4 מליון פרנק שווייצי (כ-81 מיליון שקל, בשער העדכני), מתוכם כ-16 מיליון פרנק גויסו בחוב והשאר מהון העצמי של החברה כך שמימוש הפרויקט משקף שיעור תשואה פנימי על ההון העצמי (IRR) של 17% לשנה על פני תקופה של כ-4 שנים, ותניב תזרים עודף של כ-25 מיליון שקל.

עמיר ניצני, מנכ"ל חבס סטאר, מסר: "מכירת האחזקות בשני המרכזים בשווייץ מהווה ניצול הזדמנויות אשר מאפשר לנו הצפת ערך. לאחר עסקה זו אנו משלימים מהלך במסגרתו כל השקעותינו במערב אירופה ממומנות באשראי נון ריקורס עם זמן פירעון ממוצע של 5.5 שנים (מועד הפירעון הראשון הינו בשנת 2014). הרווח מהעסקה לצד היתרות הכספיות המצויות כיום בידי החברה, ישמשו את הקבוצה בקרוב למימוש התוכנית האסטרטגית להרחבת הפעילות בתחום הנדל"ן בכלל ובמערב אירופה בפרט."

במסגרת המהלך הנוכחי, מימשה חבס כ-10% בלבד מסך השקעותיה בשווייץ. יחד עם זאת, מדובר בצד טקטי הנועד לנצל רמות מחירים גבוהים בשווייץ יחסית למדינות אחרות במערב אירופה, אשר המשיכו לעלות מזה תקופה ארוכה, ואת התחזקותו של השקל מול פרנק שווצרי ויורו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker