גליקומיינדס מתכוונת לגייס כ-20 מיליון שקל ללא ביטוח חיתומי

החברה החליטה כי תנפיק בתל אביב עד סוף פברואר ללא ליווי חתמים לפי שווי של כ-100 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

חברת ביומד נוספת מתכננת להצטרף למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב עד סוף פברואר השנה: גליקומיינדס, המפתחת טכנולוגיית אבחון מוקדם של מחלת טרשת נפוצה, תנסה לגייס כ-20 מיליון שקל בהנפקת מניות ואופציות על פי שווי של כ-100 מיליון שקל לחברה, כך נודע היום ל-TheMarker. למרות שהחברה פרסמה טיוטת תשקיף כבר באמצע נובמבר 2010, הודיעה ביום חמישי על החלטתה לוותר על שירותי החיתום בכלל ועם מיטב הנפקות ופיננסים בפרט.

ההחלטה לצאת להנפקה ללא ביטוח חיתומי מהווה חיסכון עלויות הנפקה של עד 2% מהיקפה, אך יחד עם זאת מעלה סיכון של כישלון במיוחד כשמדובר בהנפקת IPO בתחום הביוטכנולוגיה המתפתח. זהו אינו מקרה ראשון שחברה הפועלת בסקטור מחליטה לקחת סיכון, אך בדומה לחברות רבות, גליקומיינדס כן תשתמש בשירותי הפצה של אותם חברות חיתום - כלומר תגביר מאמצי שיווק ללא הבטחת הצלחה. ההחלטה לא להיעזר בשירותי חיתום גובשה לאחר פרסום מצגת לשוק ההון אך החברה טרם יצאה לרואד שואו.

בידול החברה בתחום הביומד טמון בכך כי היא סיימה את מחקר קליני, קיבלה רישיון פעילות בארה"ב למרכזים (CLIA - התקן הפדראלי הרחב לשירותי אבחון בארה"ב) לשירותי רפואה מותאמת אישית לטרשת נפוצה (288 מרכזי טרשת ברחבי ארה"ב) ונמצאת כעת בתחילת שלב המכירות.

בחברה מציינים כי פוטנציאל עסקי של שוק היעד שלה מוערך בכמיליארד דולר וכי בעולם שי כ-2.5 מיליון חולי טרשת נפוצה מתוכם כ-400 אלף בארה"ב. בעבר, גייסה החברה כ-106 מיליון שקל ממשקיעם פרטיים.

גליקומיינדס מפתחת ביומרקרים ספציפיים לגילוי טרשת נפוצה באמצעות חיבור והצגה של מולקולות גליקן. טכנולוגית אבחון זו מבוססת על בדיקות דם ייחודיות במטרה להוזיל עלויות הטיפול והסיעוד של החולה. הכנסות החברה במחצית הראשונה של 2010 הסתכמו בכ-280 אלף שקל אך ההפסד התפעולי גדל ל-4.8 מיליון שקל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker