גינקו תתחיל בקידוח נפט ליד ים המלח ברבעון שני של 2011

חיים פליגמן מעריך: 260 מיליון חביות ניתנים להפקה

ואדים סבידרסקי
ואדים סבידרסקי

חברת גינקו, העתידה להתמזג בקרוב לשלד הבורסאי אוריאלי הודיעה היום כי קידוח הנפט היבשתי, "שחר 1", יוצא לדרך לאחר שאושר על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז הדרום. הקידוח מתוכנן ברבעון השני של 2011. רישיון "שחר" משתרע על שטח של כ-389 אלף דונם דרומית לצומת הערבה בשולי בקע ים המלח ומתוכנן לעומק של כ-3.3 קמ"ר. עלותו המתוכננת מסתכמת בכ-9 מיליון דולר.

כמו כן, מציינים בגינקו כי לקראת המיזוג עם אוריאלי, אושר בשבוע הקודם הסכם המיזוג עם בעלי השליטה בו. במקביל, לאחר פניות של מספר קבוצות משקיעים הפועלים בתחום, בוחנת החברה הקצאה של עד 50% מהרישיון למשקיעים.

פליגלמן, המשמש כיועץ בהנדסת נפט לתאגידים וחברות ובין היתר משמש כיועץ לחברת אבנר במאגרי הגז בים, מציין כי בפרוספקט שחר ישנן שתי מטרות קידוח: שכבת חצבה ושכבת עמורה תחתון המורכבות בעיקר מאבן חול נקבובית. הערכת רזרבות הנפט נעשתה עבור כל אחת מהשכבות בנפרד בשיטה נפחית ודטרמיניסטית וללא התחשבות במקדמי הסיכון. פירוט הנתונים מצביע על 983 מיליון חביות בשכבת חצבה מזה 197 מיליון חביות הניתנות להפקה ו-317 מיליון חביות בשכבת עמורה תחתון מזה 63 מיליון חביות הניתנות להפקה.

בסימקו פטרוליום מעריכים את רזרבות הנפט בשכבת חצבה ב-41 מיליון חביות. טווח רזרבות הנפט הוערך בין מינימום של 9 מיליון חביות למקסימום של 138 מיליון חביות עם שיעור הסתברות של 12%. טווח הרזרבות בשכבת עמורה תחתון הוערך בין 5 מיליון חביות ל-96 מיליון חביות אך עם שיעור הסתברות נמוך של 2% בלבד ולפיכך לא הומלץ לשמש כשכבת מטרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker