בעקבות הקשחת התנאים להשתתפות יועצי השקעות בכנסים: אקסלנס דוחה את ועידת האנרגיה

אקסלנס: "נברר את הסוגיות הנוגעות לנושא מול הרשות ומול הנהלות הבנקים"

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

בבית השקעות אקסלנס החליטו לדחות את ועידת האנרגיה המיועדת ליועצי השקעות בנקים אשר היתה אמורה להתקיים מחר בגני תערוכה עקב החוזר שפירסמה רשות ניירות ערך בעניין הגברת הפיקוח על כנסים הנערכים בהשתתפות יועצי השקעות. בבית השקעות העדיפו לערוך בדיקה לתכני הכנס על מנת לוודא כי הם עומדים בתנאי הרשות.

בכנס של אקסלנס אמורים היה להשתתף שר האוצר, יובל שטייניץ, בכירי שוק הגז בישראל, ביניהם מנכ"ל דלק אנרגיה, גדעון תדמור, מנכ"ל ישראמקו, יוסי לוי ומומחי שוק ההון באקסלנס, שלמה מעוז, דוד ברוך ומאיר מזוז. כמו כן, המפגש כולל ארוחת צהריים קלה.

"בעקבות חוזר הרשות החדש בנושא כנסים מקצועיים, שפורסם אתמול, ועד לבירור מלא של הסוגיות הנוגעות לנושא מול הרשות ומול הנהלות הבנקים, החליטה אקסלנס, בשלב זה, על דחיית ועידת האנרגיה שנועדה למחר. אקסלנס, כבית השקעות מוביל, רואה חשיבות רבה בקשרי העבודה אל מול היועצים בבנקים ותמשיך לעשות את המרב על מנת להציע מגוון רחב של מוצרים ולהביא להם מידע בנושאים החמים, תוך שמירה על הוראות הדין החלות עליה ועל היועצים", מסבירים היום בבית השקעות.

לפי ההוראות האחרונות של רשות ני"ע, יועץ ההשקעות רשאי להשתתף רק בכנס מקצועי, שתכליתו הבלעדית היא העמקת היכרותו את הנכסים הפיננסיים המשווקים על ידי מארגן הכנס או נותן החסות לכנס ואת הגורמים העומדים מאחוריהם. לעומת זאת, היועץ אינו רשאי להשתתף ב"כנס מטעם" שמטרתו הרחבת ידיעותיו הכלליות, שכן בכנס מסוג זה, שאין בו תרומה להכרת הנכסים הפיננסיים או הגורמים העומדים מאחוריהם, יש משום מתן טובת הנאה.

כמו כן, הרשות מבהירה כי מפגש עם מנהלי הנכסים הפיננסיים לשם העמקת ההיכרות עימם ועם מוצריהם אינו, כשלעצמו, בגדר קבלת טובת הנאה. יחד עם זאת, כאשר למפגש האמור נלווית טובת הנאה מצד מנהלי הנכסים הפיננסיים, עולה חשש להפרת החוק. השתתפות יועץ השקעות בכנס הנערך ביוזמת מנהל נכסים פיננסיים או בחסותו, כאשר היועץ או מעסיקו אינם משלמים תמורה מלאה עבור השתתפות היועץ בכנס, מעלה, על פניה, חשש לקבלת טובת הנאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker