אמדוקס משתפרת בשורת ההכנסות אך מאכזבת ברווחיות: הרווח הנקי ירד ב-12% ל-100 מיליון דולר

ההכנסות הרבעוניות גדלו ב-6.9% ל-775 מיליון דולר; בחברה צופים שיפור בהכנסות השנתיות של 4%-6% ב-2011

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

אמדוקס, ספקית מערכות ושירותים בתחומי שירות לקוחות, בילינג וניהול הזמנות, מפרסמת היום את דו"חותיה הכספיים הרבעוניים לשנת הכספים 2011 ומכה את תחזיות האנליסטים בשורת ההכנסות - אך מאכזבת בשורת הרווח. מדובר בדיווח הראשון אותו מוביל המנכ"ל החדש, אלי גלמן, שהחל בתפקידו בנובמבר 2010.

מכירות החברה, בסיכום הרבעון, עלו ב-6.9% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-775 מיליון דולר, מעל לתחזית האנליסטים של כ-770 מיליון דולר. כמו כן, החברה הגיעה לגבול העליון של יעד המכירות העצמי - 780 מיליון דולר. בחברה מציינים כי לתנודות בשערי החליפין היתה השפעה חיובית בסך של כ-6 מיליון דולר על הכנסותיה בהשוואה לרבעון הקודם.

עם זאת, בשורת הרווח הנקי המתואם, המחושב בניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות והוצאות תגמול מבוססות הון, נרשמה ירידה של כ-12% לסך 99.8 מיליון דולר בלבד כאשר בשוק חזו רווח של 106 מיליון דולר, זאת עקב עלייה חדה בהוצאות התפעוליות.

הרווח המתואם למניה בחישוב רבעוני הסתכם בכ-52 סנט, לעומת צפי ל-54 סנט ו-55 סנט ברבעון המקביל. מדובר בגבול התחזית העצמית התחתון של החברה בטווח שבין 49 ל-58 סנט. הרווח הנקי הלא מתואם היה נמוך אף יותר והסתכם בכ-73.4 מיליון דולר בהשוואה ל-88.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ומבטא רווח לא מתואם למניה של 38 סנט מול 43 סנט בתקופה המקבילה.

צבר ההזמנות של אמדוקס לשנה קדימה והחל מסוף הרבעון הראשון גדל ב-35 מיליון דולר בהשוואה לרבעון הקודם והסתכם ב-2.56 מיליארד דולר. בנוסף, במהלך הרבעון האחרון בוצעה רכישה עצמית של מניות בהיקף של 113 מיליון דולר.

בנוסף, באמדוקס מעדכנים את התחזית לרבעון הקרוב כלפי מעלה וצופים כי ההכנסות יסתכמו בטווח של כ-775-790 מיליון דולר, ורווח מתואם למניה בטווח של 53-60 סנט. הרווח למניה על פי כללי חשבונאות מקובלים צפוי להיות בין 43 ל-51 סנט. כמו כן, צופים בחברה גידול בהכנסות בין 4% ל-6% בשנת הכספים 2011 לעומת שנת הכספים 2010. תחזית ההכנסות הקודמת של החברה לרבעון הראשון של שנת 2011 הסתכמה בטווח של כ-760-780 מיליון דולר ורווח למניה מתואם בטווח של 49-58 סנט. הרווח למניה הלא מתואם החזוי על ידי החברה מקודם הסתכם בכ-34-45 סנט.

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס אמר היום כי "תוצאות הרבעון האחרון משקפות המשך צמיחה בהכנסות כתוצאה ממגמות ביקוש איתנות. בנוסף, בהתאם לתחזית, התוצאות משקפות ירידה בשיעור הרווח התפעולי בשל השפעתן של מספר יוזמות השקעה נוכחיות אליהן התייחסנו ברבעון הקודם, הכוללות את ההשפעה החד פעמית של זכייה בחוזה אסטרטגי בשווקים מתעוררים. בנוסף, במהלך הרבעון הראשון, התקדמנו בהתמודדותינו עם כמה מהאתגרים המרכזיים שלנו בטווח הקצר, תוך שחידדנו את ההתמקדות ביוזמות לצמיחה ארוכת טווח של החברה. בנוסף לכך, אני בטוח מתמיד שזיהינו ונערכנו נכונה לאתגרים בטווח הקצר, תוך מיקוד החברה באפשרויות צמיחה עתידית. במבט קדימה, אנו צופים שהרווחיות תשתפר במהלך שנת הכספים, כשנתחיל ליהנות מהשקעתנו ביוזמות פנימיות ועבור לקוחותינו".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker