מנכ"ל טבע לשעבר מעוניין לרכוש את השליטה בביולייט בתמורה ל-10 מיליון שקל

העסקה משקפת מחיר של 0.3 שקלים למניה; התשואה הממוצעת בין 2006-2010 הפסידה למשקיעים כ-30% מערך המניה

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ישראל מקוב, לשעבר מנכ"ל ענקית הפרמצבטיקה טבע ויו"ר חברת נטפים כיום, מאמין בביולייט, חברת אחזקות הפועלת בתחום הביומד. מקוב מנהל משא ומתן עם החברה לרכישת השליטה בה בדרך של השקעת 10 מיליון שקל בתמורה ל-26% מהון מניות החברה. בתגובה להודעה, מזנקת מניית ביולייט בכ-14% במחזור מסחר גבוה ונסחרת כעת במחיר של 0.42 שקלים.

כמו כן, מקוב צפוי לקבל אופציה לרכישה של כ-34% מניות נוספות במחיר מימוש של 0.35 שקלים למניה. בחברה מציינים כי היקף העסקה משקף מחיר של כ-0.3 שקלים למניה. העסקה כפופה לאישור אסיפת בעלי מניות הקיימים.

מקוב מנצל את הביצוע הנחות של המניה בשנת 2010, אשר הסתכם בירידת ערך של כ-53%. התשואה הממוצעת בין השנים 2006-2010 הינה שלילית ומקטינה את ערך האחזקות של המשקיעים בכ-30% מדי שנה.

יחיעם אייל, מנכ"ל ביולייט, אמר היום כי "מדובר בכניסה לחברה של קבוצה פיננסית בעלת יכולות פיננסיות, ניהוליות וארגוניות חזקות מאוד. ישראל מקוב בפרט הינו דמות יוצאת דופן, בעלת יכולות אישיות ומהווה חוליה מאוד רלוונטית הן לביולייט בפרט והן לתחום הביומד הישראלי בכלל. מקוב, כשחקן בינלאומי, כבר תקופה ארוכה עוקב אחרי התפתחויות בענף, בוחן השקעה וכעת החליט להתחיל בעשייה, זהו צעד מאוד חשוב עבור החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker