בעקבות כשלון המגעים עם אוריגו: קרן KCPS מגישה הצעה לרכישת השליטה בהתכוף

אתמול פורסמה החלטה של בית המשפט להורות על פתיחת הליכי לביטול העדפות מירמה

ואדים סבידרסקי
שתפו בפייסבוק

הדרמה סביב המשך קיומה של חברת התכוף, יצרנית כלי רכב ממוגנים וכבאיות, כחברה עסקית עדיין לא הגיעה לפרק האחרון. לאחר שבסוף חודש דצמבר נכשלו מגעים למכירתה למשקיעים פוטנציאליים, ביניהם לקרן מנוף אוריגו וכלל מתכת, הוגשה הצעת רכישה על ידי חברת ברנד הנשלטת על ידי KCPS פלדה (72%), שמוחזקת על ידי KCPS פריווט אקוויטי - קרן השקעות פרטית של גלעד הלוי, גלעד שביט ואורי עינן. זאת על רקע החלטת בית המשפט המחוזי בנצרת אתמול להורות על פתיחת הליכים לביטול העדפות מרמה, כלומר למנוע העדפת נושים לפני פירוק החברה.

ברנד, העוסקת בייצור והרכבה של מבני פלדה לתעשייה, הגישה הצעה לנאמנת של התכוף, עליזה שרון, בשל היותה חברה הנמצאת בהקפאת הליכים. עם זאת, KCS מתעניינים בחברה נקייה מחובותיה הקיימים נכון להיום, כלומר, מבקשים כי פירעון החובות לנושים יעשה על ידי הנאמנת מהמקורות המפורטים בהסדר המוצע על ידי התכוף. חובותיה של החברה לנושים מוערכים בכ-150 מיליון שקל, מתוכם כ-90 מיליון לבנק דיסקונט ואגוד.

גלעד הלוי, שותף מנהל בקרן KCPS פרייווט אקוויטי מציין: "נכון שהמצב בתכוף אינו פשוט\ עם זאת אנו מעריכים כי החברה בעלת פוטנציאל רב. יתרונות הניהול והמקצועיות של ברנד בתחום הפלדות בפרט, יכולים לסייע בשיקום של החברה. אנו עוקבים אחרי התפתחויות ובודקים את המצב בתכוף כבר תקופה ארוכה."

בחודש דצמבר, דיווחה התכוף לבורסה כי קיבלה הצעה למכירת השליטה, בשל הקשיים הפיננסיים אליהם נקלעה, וכעבור מספר שבועות נודע כי נכשלו מגעים למכירתה של החברה למשקיעים פוטנציאליים, ביניהם לקרן מנוף אוריגו וכלל מתכת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker