גיוס הון מוצלח ראשון ב-2011: סיאלו גייסה 8.2 מיליון שקל - גבוה מהתכנון המקורי - בשל ביקוש יתר

החברה תיכננה לגייס רק 5.8 מיליון שקל; ביקוש יתר של פי 2.5 העלה את מחיר המניה ב-30% מהמחיר המנימלי

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

סיאלו, המפתחת ציוד רפואי דנטלי, הינה חברת הביומד הראשונה אשר הצליחה לגייס הון בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשנת 2011. החברה גייסה מעבר לסכום המתוכנן ובמחיר גבוה בכ-30% מהמחיר המינימלי שקבע בהצעה, זאת לאחר מספר הנפקות כושלות בתחום הביומד בשנה שעברה.

החברה גייסה בהנפקת מניות ואופציות סך של 8.2 מיליון שקל, תמורה שהתקבלה מיידית ולפני מימוש אופציות עתידי. במסגרת הצעת מדף, שפורסמה אתמול, התכוונה החברה לגייס סכום נמוך יותר של כ-5.8 מיליון שקל.

סיאלו הציעה לציבור לרכוש 70 אלף יחידות במחיר של 1.85 שקלים לכל אחת הכוללת מניה ועוד 2 אופציות למימוש בשנת 2013. הערך הכלכלי של כל אופציה חושב על פי נוסחת B&S מסתכם בכ-0.15 שקלים, כלומר מחיר מינימלי המוצע למניה אחת מתוך החבילה הסתכם בכ-1.54 שקלים.

במסגרת המכרז לציבור, התקבלו הזמנות לרכישת כ-178 אלף יחידות, גבוה פי 2.5 מסך כמות המוצעת. ביקושי יתר דחפו את מחיר היחידה במכרז לסגירה בערך של 2.35 שקל לכל אחת, כלומר בניטרול שווי כלכלי של האופציות, משתקף מחיר למניה אחת של כ-2 שקל, גבוה בכ-23% ממחיר הסגירה אמש.

תמורת ההנפקה תשמש את החברה לתמיכה בפעילות השיווק וההפצה, לתמיכה בהליכי הרגולציה של השתל הדנטלי ולמימון פעילות עסקית. זאת לאחר שבשנת 2010 חתמה על הסכם הפצת מכשיר שפיתחה לטיפול שורש אנדוסקופי ושתלים דנטליים עם הנרי שיין, חברת Fortune 500 האמריקאית הנסחרת ב-NASDAQ 100.

מפיצי המניות, כלל פיננסים חיתום, פועלים אי.בי.אי חיתום, טיטאן הפצה ומיטב הנפקות, נהנו מההנפקה, כאשר הן זכאיות לעמלות בגין שירותיהן בשיעור של 4% מסך התמורה המיידית הכוללת. וכמו כן, יקבלו המפיצים עמלת הצלחה נוספת של כ-10% מההפרש בין התמורה המיידית הכוללת לבין התמורה המזערית ועוד עמלה בשיעור של 3.5% מסך התמורה העתידית ממימוש אופציות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker