מדלגת על ההנפקה הראשונית: ריל אימג'יג תתמזג לשלד הבורסאי בי קונטקט

שווייה של ריל אימג'ינג, העוסקת בהדמיה רפואית, מוערך בכ-100-150 מיליון שקל

ואדים סבידרסקי

עסקות שלדים מגיעות גם לתחום הביומד: חברת ההדמיה הרפואית ריל אימג'ינג מתמזגת לתוך השלד הבורסאי בי קונטקט, העוסק בתוכן ופרסום בסלולר. הערכות הגסות בשוק מקנות שווי שוק של כ-100-150 מיליון שקל לריל אימג'ינג.

במסגרת עסקת מיזוג, תקבל חברת ביומד את 86.7% מהון מניות של החברה הממוזגת ושארית האחזקה תועבר למחזיקי מניות של בי קונטקט, ביניהם, ישראל יצחק (16%), עדי מערבי (16%) והציבור (45.5%).

כיום, השוק מעריך את השלד בכ-6 מיליון שקל, אף שנכסיה של החברה, נכון לפרסום הדו"ח רבעוני האחרון, הסתכמו בכ-600 אלף שקל בלבד מול התחייבויות בסך כ-1.4 מיליון שקל, כך שגירעון בהון העצמי הסתכם בכ-800 אלף שקל. השלמת העסקה כפופה לאישור בעלי מניות של בי קונטקט והשלמת הסדר החובות והתחייבויות של החברה.

ריל אימג'ינג הוקמה בספטמבר 2006 על ידי איש העסקים, אורי אילן, המנכ"ל לשעבר של חברת Backlife, והמדען, בעז ארנון לשעבר מנכ"ל והיזם של חברת Lumio. החברה מפתחת פתרון לגילוי המוקדם של סרטן השד על ידי מכשיר RUTH במטרה להפחית את תופעות הלוואי המלוות היום בדיקה זו. בחברה מציינים כי הטכנולוגיה אשר פיתחה, פועלת ללא מגע, ללא כאב וללא קרינה מייננת וכי החברה מצויה בהליכים להגשת בקשות נוספות לרישום פטנטים.

עם משקיעי החברה בארץ, נמנים אבי פישר ועו"ד רובי בכר לצד משקיעים פרטיים אחרים, ביניהם, האחים היהודיים-אנגליים, דייויד וסיימון ראובן. על פי הערכות, עד כה, הושקעו בחברה כ-11 מיליון דולר על ידי בעלי המניות. כמו כן, יו"ר דירקטוריון ריל אימג'ינג הוא פרופסור משה מני, נשיא אוניברסיטת ת"א לשעבר המכהן כדירקטור הוותיק בחברת טבע במשך מזה כבר 23 שנה.

מערכת RUTH כוללת תחנה לאיסוף תמונות הנבדקת ותחנת עבודה לרדיולוג, והיא מאפשרת ניתוח איכותי וכמותי של סיגנלים תרמיים הנפלטים מתאים סרטניים. בחברה מציינים כי טכנולוגיה זו אמורה להתאים לנשים בכל הגילאים ובשלב התחלתי, תשמש כמוצר נלווה לבדיקות סרטן השד כגון ממוגרפיה, אולטרה סאונד ו-MRI על מנת לשפר את איכות אבחון המחלה. כמו כן, בכוונת החברה להגיש בקשה לקבלת אישור במסלול המקוצר (510K) מהמנהל המזון והתרופות אמריקאי, FDA לשיווק המוצר בארה"ב ואישור ממנהל אירופי, CE וזאת במהלך המחצית השנייה של שנת 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker