עובדי בזק נועלים רווח: מממשים אופציות ומוכרים מניות בהיקף עשרות מיליוני שקלים

המניה מאבדת כ-2% במחזור הגבוה בבורסה ■ UBS: לקנות את המניה ולהחזיק עד להגעתה ל-11.8 שקל ■ החברה הודיעה לאחרונה על חלוקת דיבידנד בהיקף של כ-3 מיליארד שקל לבעלי מניות על פני 3 שנים הבאות, וזאת לאחר שהוסיפה לערכה כ-30% בשנת 2010

ואדים סבידרסקי

מניית בזק מרכזת היום מחזור מסחר הגבוה ביותר בתל אביב, המסתכם נכון לשעה זו בכ-140 מיליון שקל, תוך שערכה יורד בכ-2%. על פי הערכות בשוק, מי שמניע את המגמה זו ואחראי על הירידות הינם עובדי החברה אשר מממשים את האופציות שלהם בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים, ומוכרים במיידית את המניות בשוק על מנת לקבע את הרווח מעליית ערך המניה ולפני חלוקת דיבידנד הענק.

מניית בזק בשנה האחרונה:

החברה הודיעה לאחרונה על חלוקת דיבידנד בהיקף של כ-3 מיליארד שקל לבעלי מניות על פני 3 שנים הבאות, וזאת לאחר שהוסיפה לערכה כ-30% בשנת 2010. ייתכן כי גם מנהלים בכירים בחברה, שלא מימשו עד כה את אחזקותיהם, ינצלו את ההזדמנות ויממשו. כך למשל, אבי גבאי, מנכ"ל החברה, מחזיק בכמות לא מבוטלת של 2.8 מיליון אופציות המיועדות לעובדים ולא מימש עד כה, כמוהו גם גיל שרון, מנכ"ל פלאפון המחזיק בכ-1.75 מיליון אופציות.

מנגד, כלכלני בנק ההשקעות UBS תומכים בעמדה הפוכה ממימוש אחזקות בזק ואף מעלים את מחיר היעד למניה ל-12 חודשים הקרובים ל-11.8 שקל, גבוה ב-6.3% ממחיר היעד הקודם. כמו כן, בבנק מתירים המלצת קנייה למניה וזאת בעיקר על רקע חלוקת הדיבידנד הצפויה אשר מעלה את החברה, על פי טענתם של הכלכלנים, לשורות הראשונות בדירוג החברות האירופאיות המניבות את התשואה הגבוה ביותר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker