החברה הישראלית לביטוח אשראי בסס"ח לא תבטח עסקות למצרים

היקף החובות של לקוחות מצריים ליצואנים ישראלים בעסקות שביטחה בסס"ח - 45 מיליון דולר

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

החברה הישראלית לביטוח אשראי, בסס"ח, הודיעה היום (א') על הפסקת ביטוח עסקות חדשות במצרים, על רקע המצב הביטחוני במדינה. הכיסוי הביטוחי למשלוחים שכבר בוצעו מבטיח שהיצואנים הישראלים יקבלו את כספם, למרות האירועים במצרים.

היקף החובות של לקוחות מצריים ליצואנים ישראלים בעסקות שביטחה בסס"ח עומד על כ-45 מיליון דולר.

החברה הודיעה הבוקר למבוטחיה כי בתקופה הקרובה היא משהה את הכיסוי הביטוחי למשלוחים חדשים למצרים. ההשהיה תהיה בתוקף עד אשר יתברר המצב הפוליטי והכלכלי במדינה. בבסס"ח אומרם כי קיים חשש שיבואנים מצריים ינצלו את המצב על מנת שלא לשלם ליצואנים הישראלים, אולם בחברה מדגישים כי עדיין לא התקבלו דיווחים על כך.

בסס"ח, החברה הישראלית לביטוח אשראי, מבטחת אשראי ב-115 מדינות בהיקף של מעל 12 מיליארד דולר בשנה, בעסקות סחר חוץ ובשוק המקומי. ביטוח האשראי מבטיח שהספק יקבל את כספו גם אם הלקוח אינו משלם כתוצאה מחדלות פירעון, קשיים כלכליים או אירוע פוליטי המונע תשלום. הבעלות על בסס"ח נחלקת באופן שווה בין הראל השקעות בביטוח ופיננסים, ביטוח חקלאי ויולר הרמס - מבטח האשראי מהגדולים בעולם.

בבסס"ח מדגישים היום כי האירועים במצרים נכללים בקטגוריה של "אירוע פוליטי" כך שכל משלוחי הייצוא שבוצעו עד כה, ושבוטחו בחברה, מוגנים מפני אי תשלום.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker