יצחק תשובה: "מתחייב שהגז יגיע למשק ב-2013"

(עדכון) תשובה על אישור דו"ח ששינסקי בקריאה ראשונה בכנסת: "על המדינה לשבת עם חברות הגז, לדון איתן במשא ומתן - ולהגיע להחלטות ברוח של הבנה ולא חקיקה" ■ יו"ר קצא"א: "לא תשובה צריך להכריז מתי יגיע הגז אלא ממשלת ישראל; זו לא הכרזה מתי יגיע האייפד"

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"למרות כל הקשיים, אני מתחייב שנקדים את התכנון המקורי לאספקת גז טבעי לישראל, וזה יגיע ב-2013 ויספק את כל צרכי המדינה", כך אמר הבוקר בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה, בכנס המכון הישראלי לאנרגיה ולסביבה. "אנחנו מתחייבים לעמוד בלוחות הזמנים, ואני מאמין שנגיע להבנות בקשר להסכם עם חברת החשמל" - אמר תשובה.

בהתייחס לאישור חוק ששינסקי בכנסת בקריאה ראשונה קרא תשובה למדינה "לשבת עם חברות הגז, לדון איתן במשא ומתן - ולהגיע להחלטות ברוח של הבנה ולא חקיקה".

יצחק תשובה

לדבריו, "בימים אלו אנו עדים לאירועים היסטוריים במדינות השכנות. מחירי הנפט עברו את רף 100 דולר לחבית. אני מברך את כולם שנמשיך נשקיע ונאמין במעשינו כי את מדינת ישראל אנו בונים, יש לנו מדינה קטנה ואנו חייבים לשמור עליה ולהגן עליה. לכן צריכה להיות נכונות, הבנה עם המשקיעים על מנת להמשיך את המומנטום ולא לעצור".

למרות הצהרות משרד התשתיות לפיהן יגביל את יצוא הגז הטבעי לטובת שמירתו לצרכיה האסטרטגיים של ישראל, אמר תשובה: "כשהמדינה תהיה שחקן בינלאומי בתחום האנרגיה, אנו נזכה לכוח גיאופוליטי מול מדינות רבות. מדינות רבות בעולם עוברות לשימוש בגז טבעי. זו אנרגיה זולה באופן משמעותי שלא צריך לייבא או להוציא מטבע זר עבורה. המדינה שותפה להכנסות, לשימוש בתעשייה וברכבים, דבר שיחסוך מעל 50%. גם הוצאות הרכב ירדו מעל 50%, הכסף יישאר כאן וכולנו נהנה ממנו".

"מי שהיה אמור להגיד מתי צריך הגז להגיע לישראל זה לא תשובה - אלא ממשלת ישראל. זו לא הכרזה מתי יגיע לכאן האייפד", כך תקף בכנס יו"ר קצא"א ודוראד, עמוס ירון. "אני מעריך את ההצהרה, ותשובה לקח על עצמו מחויבות. אבל המחויבות שלו היא בראש ובראשונה לחברתו - ולכן טוב אם היתה הצהרה מתי יגיע הגז ב-2013, שמתחילה בינואר ומסתיימת בדצמבר. אולי אם היו יושבים אנשים ובוחנים את הבעיות, אולי היו מגיעים למסקנה שאפשר להביא את הגז ב-2012 - ואולי זה היה נכון לעשות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker