קרנות הנאמנות מסכמות את 2010: פסגות נחלשת, הראל ואקסלנס מתחזקות

דצמבר הרס לפסגות את 2010 עם פדיונות של 4.5 מיליארד שקל, ובית ההשקעות מסכם את השנה מאזן שלילי

אתי אפללו

דצמבר היה חודש קשה עבור פסגות: בית ההשקעות התמודד עם גל פדיונות אדיר, בעיקר מהקרנות הכספיות, שהסתכם ב-4.5 מיליארד שקל. מי שסיכם חודש מעולה היה אקסלנס, שגייס יותר ממיליארד שקל וסביר שנהנה גם מהפדיונות הגדולים בפסגות.

פסגות היא השחקנית הגדולה היחידה שלא הגדילה את הנכסים בקרנות המסורתיות, והיא רושמת ירידה של יותר ממיליארד שקל. עם הקרנות הכספיות רשמה פסגות פדיונות של כמעט 3 מיליארד שקל בשנה שחלפה.

עם היחלשותה של פסגות בולטת התחזקותה של השחקנית השנייה בענף - הראל פיא - שמצמצמת פערים בהיקף הנכסים המנוהל. מתחילת השנה גייסה הראל כמעט 5 מיליארד שקל, מהם 3.6 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות. הגיוסים היפים הקפיצו את היקף הנכסים המנוהלים של הראל פיא לכ-21 מיליארד שקל.

גם אקסלנס רושמת שנה מצוינת עם גיוסים של כ-3 מיליארד שקל. אולם רוב הגיוסים הופנו לקרנות שאינן גובות דמי ניהול. בקרנות המסורתיות גייסה אקסלנס 616 מיליון שקל.

מסיכום 2010 עולה כי התעשייה נהנתה מגיוסים של 16 מיליארד שקל - עלייה של 10% ל-156 מיליארד שקל. הנהנות העיקריות מהגיוסים היו הראל פיא ואקסלנס, שספגו כמחצית מהכסף שגייסה התעשייה. מי שעוד סיכם שנה חיובית היו אלטשולר שחם עם גיוסים של 2.2 מיליארד שקל ודש עם גיוסים של 1.8 מיליארד שקל, שגויסו ברובם לקרנות הכספיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker