הרשי פרידמן גבר על פישמן ואריסון: ירכוש את אזורים תמורת כ-300 מיליון שקל

קבוצת המשקיעים בראשות המיליארדר היהודי-קנדי הסכימה להעלות את המחיר שדרש בנק מזרחי-טפחות, הנושה הגדול של בוימלגרין קפיטל, החברה האם של אזורים ■ המחיר משקף שווי חברה של כ-470 מיליון שקל ■ בוימלגרין קפיטל, החברה האם של אזורים, הצליחה בחודשים האחרונים להגיע להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

קבוצת משקיעים בראשות המיליארדר היהודי-קנדי הרשי פרידמן זכתה בהתמודדות על רכישת השליטה בחברת הנדל"ן אזורים (64%). קבוצת המשקיעים הסכימה להעלות את המחיר שדרש בנק מזרחי טפחות, הנושה הגדול של בוימלגרין קפיטל, החברה האם של אזורים, לכ-300 מיליון שקל, המשקף שווי חברה של כ-470 מיליון שקל.

פרידמן עקף בהתמודדות את החברות מבני תעשייה של אליעזר פישמן ושיכון ובינוי נדל"ן של שרי אריסון. אתמול בבוקר הודיעה קבוצת עזריאלי כי היא פורשת מההתמודדות.

מזרחי טפחות נחשב לנושה הגדול ביותר של בוימלגרין קפיטל. הבנק העניק לחברה בקיץ 2006 הלוואה של כ-700 מיליון שקל, ששימשה את שעיה בוימלגרין לרכישת השליטה באזורים (63.8%) תמורת כ-1.2 מיליארד שקל. תמורת ההלוואה בוימלגרין שיעבד את אחזקותיו באזורים למזרחי טפחות.

בוימלגרין קפיטל, החברה האם של אזורים, הצליחה בחודשים האחרונים להגיע להסדר חוב עם מחזיקי האג"ח, שבו הם מחקו חוב של כ-140 מיליון שקל (לאחר ההסדר יישאר חוב של כ-360 מיליון שקל), ובוימלגרין ויתר על הלוואות בעלים של 360 מיליון שקל, כשאחזקתו בחברה ירדה מ-90% לכ-69%.

"השלמת העסקה והעברת השליטה באזורים לידיו של איש העסקים הרשי פרידמן - הנמנה עם הלקוחות הבכירים של הבנק, מהווה בשורה טובה לחברה. אין לי ספק שפרידמן והצוות הניהולי שלו ינקטו את הצעדים הנדרשים, על מנת להחזיר אותה למעמד שהיה לה אך לפני מספר שנים - חברת הנדל"ן למגורים הגדולה והמצליחה בישראל", כך אומר מנכ"ל מזרחי-טפחות, אלי יונס, בעקבות העסקה.

מזרחי-טפחות נחשב לנושה הגדול של בוימלגרין קפיטל, החברה האם של אזורים, שהעניקה לבוימלגרין בקיץ 2006 אשראי של כ-700 מיליון שקל לצורך רכישת השליטה באזורים, ונאלצת למחוק כמחצית מהחוב.

יונס ציין עוד כי: "בנסיבות שנוצרו מדובר בעסקה טובה לבנק, שמסיימת תהליך ארוך ומורכב של התעסקות בנושא, תוך השקעת תשומת לב מרובה וזמן ניהולי יקר ערך. עובדה היא, שאיתנות החברה אותה הכרנו ומגוון הבטוחות שהועמדו לבנק כנגד האשראי שהעמיד בזמנו לצורך רכישתה, לא יכלו לניהול הכושל ולרצף ההחלטות העסקיות השגויות והמזיקות, מהן סבלה אזורים בשנים האחרונות".

"חשוב להדגיש, כי ערך הנכסים בישראל, רזרבות הקרקע והפרויקטים בהקמה, נשמר היטב - והדבר משתקף היטב במספר המתעניינים הגדול ועוצמת התחרות בתהליך המכירה הנוכחי - וזו התשתית האיתנה שעל בסיסה תיבנה החברה חזרה אל תהילת העבר", סיכם מנכ"ל מזרחי-טפחות.

שעיה בוימלגריןצילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker