יקי ודמני צפוי לסיים את תפקידו כמנכ"ל קופיקס

שבעה חודשים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד, ודמני יעזוב את קופיקס בעקבות התוצאות הכספיות המאכזבות, הנפילה במניה וכניסת רמי לוי כשותף בחברה

יורם גביזון
יקי ודמני, מנכ"ל קופיקס
יקי ודמני, מנכ"ל קופיקסצילום: עופר וקנין

מנכ"ל חברת קופיקס , יקי ודמני, צפוי לסיים את תפקידו עם פרסום התוצאות הכספיות של החברה ל-2017 ביום שישי הקרוב - יומיים לפני השלמת העסקה למכירת 20% ממניות החברה לרמי לוי.

ודמני מונה לתפקידו באוגוסט 2017 על בסיס הניסיון הניהולי העשיר שלו וכישוריו הנדרשים בתחומי הפעילות של קופיקס. ודמני אכן בעל ניסיון עשיר בשוק המזון והקמעונות. בעבר שימש בין היתר סמנכ"ל הלוגיסטיקה וסמנכ"ל מכירות בעלית, לפני שהתמזגה עם שטראוס; מנכ"ל נביעות, מנכ"ל אייס קנה ובנה, מנכ"ל אלקטרה צריכה ומנכ"ל אפריקה תעשיות.

עם זאת, הניסיון הניהולי של ודמני לא סייע לקופיקס להציג תוצאות כספיות סבירות והיא נאלצה להכניס את רמי לוי כשותף, שיחזיק ב-20% ממניותיה תמורת 21 מיליון שקל, שישולמו בהקצאה של 0.78% ממניות רמי לוי. קופיקס גם נתנה לרמי לוי אופציה להגדיל את אחזקתו בקופיקס ל-50.01%.

קופיקס הציגה הפסד תפעולי של 695 אלף שקל והפסד נקי של 170 אלף שקל במחזור של 230 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2017 - וזאת בהשוואה לרווח תפעולי של 4.9 מיליון שקל ורווח נקי של 4.9 מיליון שקל במחזור של 183 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. 

התוצאות הכספיות הגרועות הגבירו את המתיחות בין אבי כץ, מייסד קופיקס והיו"ר, לבין ודמני. במקביל התגלעו בין השנייo מחלוקות על רקע הבדלים מהותיים בסגנון הניהולי של כל אחד מהם. שכרו של ודמני כנראה לא סייע להרגיע את הרוחות ולשכך את האכזבה מביצועיה של החברה: חברת הניהול של ודמני קיבלה שכר בעלות חודשית של 85 אלף שקל, שגבוהה ב-11% מדמי הניהול שקיבל המנכ"ל הקודם, חיים אהרון.

במסגרת תנאיו נקבע גם כי ודמני יקבל מענק של 10% מהרווח השנתי לפני מס (עד תקרה של 850 אלף שקל). עם זאת, הוא לא יקבל את המענק משום שקופיקס צפויה לסיים את השנה בהפסד. מניית החברה איבדה 20% מאז מינוי ודמני לתפקידו, והשלימה ירידה של 44% ב-12 החודשים האחרונים - לשווי של 99 מיליון שקל.

יקי ודמני, אבי כץ ורמי לוי לא מסרו תגובה לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker