הטוקבקיסטים הזניקו את אולטרה שייפ - אך הודעת החברה ציננה את ההתלהבות

המשקיעים ציפו להודעה מהותית; החברה פירסמה מחדש את דו"חותיה כפי שהודיעה מראש

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית אולטרה שייפ, שעלתה לכותרות בזכות המלצה של אופרה ווינפרי, שבה ביומיים האחרונים לככב במחזורי מסחר גבוהים, אחרי תקופה ארוכה בה דישדשה במחזורים של כמה אלפי שקלים בודדים ביום. המניה הכפילה את שוויה תוך יומיים באפריל האחרון, כאשר כתבה שפורסמה במגזין של מנחת האירוח אופרה ווינפרי המליצה על טכנולגיית החברה להצרת היקפים.

אתמול זינקה המניה ב-30% במחזור מסחר של 7 מיליון שקל, והיום סיימה את היום בירידה של 3.85% במחזור של 6 מיליון שקל. את יום המסחר התחילה דווקא בעליות, שהגיעו עד ל-17%. בסביבות השעה 16:00 צנחה המניה בחדות עד לשיא ירידה של 7% ובסיכומו של יום איבדה 3.85%. את הסיבה לעליות החדות ביומיים האחרונים לא הצליחו גורמים בשוק ההון או החברה עצמה לספק. רמז לעליות ניתן היה למצוא דווקא בקרב הטוקבקיסטים, שדיברו על הודעה מהותית שעתידה להזניק את המניה וצריכה להתפרסם לקראת סגירת המסחר.

ואכן, בשעה 15:56 פירסמה החברה הודעה, אך היתה זו רחוקה ממה שהמשקיעים קיוו. החברה פירסמה הצגה מחדש של דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2010, כפי שהודיעה ימים קודם לכן כי תעשה, שהשפיעו רק במעט. ההשפעה החשבונאית התרכזה בעיקר בשערוך התחייבויות בגין כתבי האופציות בשל שינויים בשער החליפין שהסתכם ב-3.8 מיליון דולר, והעבירו אותה להציג רווח רבעוני כולל של 2 מיליון דולר ברבעון, לעומת הפסד של 1.8 מיליון דולר שדווחו בעבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker