אלביט מערכות מתרחבת לתעופה האזרחית: רוכשת את יוניברסל אוויוניקס האמריקאית

אלביט, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, דיווחה שקיבלה את אישור ממשלת ארה"ב לרכישת נכסיה של החברה הפרטית, המתמחה בפיתוח מערכות לתחום התעופה האזרחית ■ סכום הרכישה לא נמסר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מערכת שליטה ובקרה של אלביט מערכות
מערכת שליטה ובקרה של אלביט מערכותצילום: ללא קרדיט

חברת אלביט מערכות ממשיכה ליישם את האסטרטגיה של רכישות טכנולוגיות משלימות בשוקי היעד שלה. החברה, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, דיווחה כי קיבלה את אישור ממשלת ארה"ב לרכישת נכסיה של החברה הפרטית Universal Avionics Systems. אלביט צופה שהעסקה תושלם בשבועות הקרובים. סכום הרכישה לא נמסר על ידי אלביט מערכות משום שהמגעים לביצוע העסקה טרם הושלמו.

Universal Avionics Systems מתמחה בפיתוח מערכות אוויוניקה לתחום התעופה האזרחית, שסומן על ידי אלביט מערכות כאחד ממנועי הצמיחה העתידיים שלה. המוצרים המובילים של החברה הנרכשת הם מערכת לניהול הטיסה - תוכנה שמסייעת לטייס בקבלת תמונה טובה של סביבת המטוס בתנאי אל ראות (Synthetic Visual Systems) ומערכות התראה שמעדכנות את הטייס על מכשולים בנתיב הטיסה (Terrain Awareness Systems). החברה, שהוקמה ב-1981 על ידי טד ניימר, מעסיקה מאות עובדים בטקסס ומייעדת  את מוצריה למטוסי מנהלים, מסוקים, מטוסי תובלה ומטוסי נוסעים.

דרור יהב, סמנכ"ל תעופה אזרחית בחטיבת כלי הטייס של אלביט מערכות, אמר בכנס משקיעים של החברה כי העניין של אלביט מערכות בתחום התעופה האזרחית נובע מגודלו - 350 מיליארד דולר בשנה, הרצון לאזן את השוק הביטחוני עקב העובדה שנתוני מקרו משפיעים עליו בצורה מהירה - בניגוד לשוק הביטחוני, וכן היכולת לרכוש טכנולוגיה אזרחית בתחום המסוקים ולהטמיע אותה בתעופה הצבאית.

אלביט מערכות החליטה להתמקד בשוק התעופה האזרחית בנישה של מגבלות טיסה בתנאי ראות נמוכה. יהב ציין ש-20% מהטיסות בארה"ב משובשות כתוצאה מאירועי מזג אוויר, וכי במדינות המזרח, כמו סין, התעופה האזרחית סובלת מהגבלות משמעותיות בעקבות ערפיח שמקורו בזיהום אוויר.

בצלאל (בוצי) מכליסצילום: אסף שילה / ישראל סאן

אלביט מערכות מפתחת את משפחת מוצרי ה-ClearVision, שמסייעים לטייס לנחות בתנאי אל-ראות כמו ערפל, ערפיח ותנאי מזג אוויר קשים. מוצרי ClearVision למטוסי נוסעים, מטוסי מנהלים ומסוקים הותקנו מאז 2001 ב-2,500 כלים. אלביט מערכות פיתחה לאחרונה את מערכת SkyLens המולטי ספקטרלית, שמותקנת בחרטום מטוס הנוסעים, ומערכת אופטית לבישה שהתקנתה פשוטה ומהירה. מערכת זו מייצרת לטייס תמונה באיכות גבוהה גם בתנאי ראות קשים. מערכת זו אושרה על ידי רשות התעופה האמריקאית (FAA) ומותקנת על מטוסי דסו ו-ATR, וכן על המסוקים של חברת ליאונרדו האיטלקית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker