גרדיה של אליום קיבלה אישור FDA למערכת למניעת תסחיפים בצנתורים

המכשירים שמפתחת החברה מאפשרים פתיחה מכנית או באמצעות לייזר של כלי דם ברגליים ■ האישור מצטרף לאישורים נוספים על ידי הרשויות באוסטרליה, אירופה וישראל

יורם גביזון
צנתור בבית החולים הלל יפה בחדרה
צנתור בבית החולים הלל יפה בחדרהצילום: איציק בן מלכי

חברת גרדיה, חברה בת בבעלותה המלאה של אליום מדיקל , שמתמחה בטכנולוגיות זעיר-פולשניות קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשיווק מערכת ה-Wirion למניעת תסחיפים בצנתור בעורקי הרגליים. אישור זה מצטרף לאישור ה-FDA וה-TGA (הרשות המקבילה באוסטרליה ובניו זילנד) לשימוש במערכת Wirion בעורקי התרדמה, שהם שני העורקים המרכזיים שמובילים דם למוח, ולאישור שקיבלה גרדיה מהרשויות באירופה ובישראל לשימוש במערכת בצנתורים בכל כלי הדם בגוף

אליום, שמנוהלת על ידי אסף אלפרוביץ, ציינה ששוק הצנתורים בעורקי הרגליים לחולים שסובלים ממחלת PAD (Peripheral Arterial Disease) מוערך ב-600 אלף צנתורים בשנה. הליך רפואי זה קיבל חיזוק משמעותי בשנים האחרונות עם התרחבות השימוש במכשירים לפתיחת חסימות בעורקי הרגליים.

המכשירים שמפתחת החברה מאפשרים פתיחה מכנית או באמצעות לייזר של כלי דם ברגליים. במרבית ההליכים הרפואיים נעשה שימוש במערכות הגנה, שכוללות מסנן בשל הכמות הגבוהה יחסית של חלקיקים שמשתחררים בהליכים אלה. גרדיה מעריכה שלמערכת Wirion יתרון תחרותי משום שהיא מאפשרת להשתמש בתיל מוליך לבחירת המצנתר במהלך הפרוצדורה בעורקי הרגליים, שבהם החסימות ארוכות יחסית.

מערכת ה-Wirion היא מערכת מוגנת פטנט מסוג פילטר הגנה מפני קרישי דם ותסחיפים, הנוצרים במהלך צנתור לפתיחת כלי דם חסומים. למערכת מנגנון נעילה ייחודי שמאפשר לרופא המצנתר להשתמש בכל תיל מוביל לבחירתו ולמקם עליו את הפילטר במקום המתאים ביותר. להערכת גרדיה, החופש למקם את הפילטר בכל מקום על כל תיל מוביל מפשטת ומייעלת את הפרוצדורה והופכת אותה לבטוחה יותר. מערכת Wirion כוללת גם קתתר שליפה לשליפה קלה מהירה ובטוחה לאחר הנחת הסטנט.

אליום, שנסחרת בשווי של 88 מיליון שקל, מעריכה שקבלת אישור ה-FDA מגדילה את הערך של גרדיה לחברות עולמיות מובילות שאיתן החברה מנהלת מגעים לקראת עסקה אסטרטגית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker