יצחק תשובה נחלץ ברגע האחרון מפירעון מיידי

כך הצליחו באלעד גרופ להתחמק מהיקלעות למצב לא נעים

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי עמית
חגי עמית

<<האנליסטים של האג"ח הקונצרניות בבתי ההשקעות בתל אביב נדרכו אתמול אחר-הצהריים. הסיבה לכך היתה הודעת חברת הדירוג S&P מעלות על הורדת דירוג האג"ח הפרטיות של אלעד גרופ מ-A ל-A מינוס עם אופק שלילי. העילה להורדת הדירוג היתה הדו"חות הלא מעודדים של החברה ששיקפו החמרה ביחסים הפיננסיים, זינוק במינוף ונזילות לא מספקת.

למצב המורכב החברה נקלעה בעקבות שורה של עסקות נדל"ן ממונפות. החברה רכשה נדל"ן בתקופות השיא בלאס וגאס, בסינגפור, בלוס אנג'לס ובניו יורק.

המוסדיים המחזיקים באג"ח של אלעד לא הופתעו מהורדת הדירוג. באחד מבתי ההשקעות הגדולים כבר שיערכו לפני חצי שנה את האג"ח האלה מתחת לשוויין. ואולם מצבה של אלעד גרופ היה יכול להיות גרוע הרבה יותר. רק לפני שבועיים סגרה אלעד חוב אחר. בסוף נובמבר הגיעה החברה להסכמה מותנית עם מחזיקי האג"ח של החברה-הבת, ElAd Us Residential, על תשלום מראש של 252 מיליון דולר מיתרת האג"ח, תוך קבלת מימון מ"גורמים אלטרנטיביים שאמור להיסגר בימים אלה", כפי שמגדירה זאת מעלות.

בסדרה של החברה-הבת שנסגרה, היתה דווקא עילה לפירעון מיידי - מדירוג A ומטה - אלא אם כן אלעד גרופ היתה ממציאה בטוחות חלופיות. תנאי הסדרה גם דיברו במפורש על כך שהדירוג של החברה-האם משפיע על דירוג החברות-הבנות. אם הסדרה הזאת לא היתה נסגרת, אלעד היתה עומדת כיום במצב לא נעים בעקבות הורדת הדירוג הנוכחית של מעלות. בין אם נקרא לכך ניהול חוב מושכל, בין אם נחשוב שבאלעד יודעים לראות את הנולד, ובין אם אנו נחשפים פה לרגישות חדה בחברה להתנהלות של חברת הדירוג מעלות - באלעד הצליחו לחמוק, בהפרש של שבועיים בלבד מהורדת הדירוג, מהיקלעות למצב לא נעים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker