זהבית כהן נסוגה מתוכנית ההנפקה של פסגות בבורסה ב–2018

ככל הנראה, ההחלטה שלא להנפיק קשורה לאינדיקציות שהתקבלו בנוגע לשווי של פסגות, שהיה נמוך מהשווי המבוקש של איפקס - 3.7 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זהבית כהן
ערן אזרן

זהבית כהן, מנכ"לית קרן ההשקעות הפרטיות איפקס (ישראל), נסוגה מכוונתה להנפיק את פסגות בבורסה ב–2018. כהן החלה כבר לפני כשנה בהכנות לקראת הנפקה ראשונית, שכללו בין היתר כתיבת תשקיף. ההנפקה אמורה היתה לצאת לפועל בתחילת 2018.

לפי הערכות, ההחלטה לא להנפיק קשורה לאינדיקציות שהתקבלו בנוגע לשווי של פסגות, שהיה נמוך מהשווי המבוקש של איפקס — 3.7 מיליארד שקל. השווי המבוקש התבסס על ההסכם שנחתם ב–2017 למכירת השליטה בבית ההשקעות מיטב דש עם קרן ההשקעות הבינלאומית XIO. אלא שכמו ההנפקה של פסגות, גם העסקה למכירת מיטב דש לא יצאה לפועל, בשל הערכות שרשות שוק ההון לא תיתן היתר שליטה לרוכשת.

פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, מנהל 185 מיליארד שקל. עם הוויתור על ההנפקה, באיפקס ינסו כעת לעניין גופי השקעה זרים בעסקה, ובכלל זאת גופי השקעה סיניים, שמחפשים בקדחתנות השקעות מעבר לים. בפסגות עשויים להמתין עד לסיום כהונתה של דורית סלינגר כראשת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, במטרה שלא תסכל עסקה אפשרית עם משקיעים זרים.

איפקס נכנסה להשקעה בפסגות באוקטובר 2010 כשרכשה את השליטה (76.2%) מקרן יורק לפי שווי של 2.76 מיליארד שקל. ב–2015 רכשה איפקס את יתרת האחזקות מקרן מרקסטון (23.8%) תמורת 450 מיליון שקל ולפי שווי של 1.9 מיליארד שקל. בסך הכל שילמה איפקס בגין פסגות 2.5 מיליארד שקל. מאז שאיפקס נכנסה להשקעה, חילק בית ההשקעות דיווידנדים בסך 430 מיליון שקל. מתוך זה, חלקה של איפקס הסתכם ב–350 מיליון שקל.

מאיפקס נמסר: "אין שום שינוי בתוכניות ההשבחה של פסגות, שממשיך לשמור על מעמדו כבית ההשקעות המוביל בישראל, וממשיך להשיא ערך ללקוחותיו, לעובדיו ולבעלי המניות שלו. אנו נמשיך להשקיע בחברה ולשמור על מעמדה המוביל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker