רועי ורמוס לוקח עוד מנהל מפסגות: ליאור גרינהויז מצטרף לנוקד קפיטל

גרינהויז מכהן כיום כמנהל השקעות בחברת קרנות הנאמנות של פסגות ■ לפי הערכות, הוא צפוי להתמנות כמנהל השקעות בחברת 'קרנות הגידור נוקד, שמנהלת כ-2.5 מיליארד שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי ורמוס
רועי ורמוסצילום: עופר וקנין

ליאור גרינהויז עוזב את בית ההשקעות פסגות לטובת חברת קרנות הגידור נוקד קפיטל לאחר 12 שנה - כך נודע ל-Themarker. גרינהויז מכהן כיום כמנהל השקעות בחברת קרנות הנאמנות של פסגות. גרינהויז צפוי להתמנות כמנהל השקעות בנוקד.

נוקד קפיטל הוקמה על ידי מנכ"ל בית ההשקעות פסגות לשעבר, רועי ורמוס. מנהלים נוספים בקרן כוללים את שלומי ברכה, בעבר מנכ"ל חברת הגמל של פסגות, ושי יצחקי, מנהל ההשקעות של עמיתי הפניקס. בשנים האחרונות עברו מנהלי השקעות רבים גופים מוסדיים לענף קרנות הגידור, בין היתר על רקע מגבלת שכר הבכירים, ועל רקע ההתפתחות של תעשיית קרנות הגידור בישראל.

בנוקד קפיטל מנוהלות כיום ארבע קרנות גידור בסגמנטים שונים, עם נכסים בשווי של כ–2.5 מיליארד שקל. הקרן הגדולה של נוקד קפיטל — נוקד אופרטיוניטי, שמשקיעה באסטרטגיות משולבות — הניבה ב–2017 תשואה חיובית של 13.2%. הקרן הניבה מאז הקמתה בנובמבר 2013 תשואה מצטברת של כ–60% — 12.4% בשנה.

קרן גדולה נוספת של נוקד היא נוקד אקוויטי, שהניבה ב–2017 תשואה גבוהה של 17.3%. מאז הקמתה באפריל 2016 הניבה הקרן כ–35% — והיקף נכסיה צמח למיליארד שקל בזמן קצר. על רקע ההצלחה, בנוקד קפיטל הקימו שתי קרנות חדשות יחסית – קרן נוקד לונג, המתמקדת במניות של חברות קטנות וקרן Global Equity — המשקיעה במניות בעולם.

לפני כשנה וחצי התראיין גרינהויז ל-TheMarker בנושא ההנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות, ואמר: "יש בעייתיות מסוימת בהנפקות של חברות הנדל"ן האמריקאיות, והסיכון התממש במקרה של אורבנקורפ. פקד את הבורסה גל גדול של חברות נדל"ן שלא ידענו עליהן יותר מדי. נכון לשוק לקחת פסק זמן להערכת מצב מחודשת. הדאיג אותי הגידול המואץ והלא-מבוקר במספר המנפיקות. זה הזכיר את המצב שהיה לפני עשור, כשעשרות חברות שהשקיעו בנדל"ן במזרח אירופה הנפיקו בבורסה. ראינו מה היו התוצאות לאחר מכן".

מפסגות נמסר: "אנחנו גאים שאנשים שגדלו בפסגות מאיישים משרות בשוק ההון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker