כולם מנסים לתפוס את הרכבת של קולפלנט

BenchMarker

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> המניה של חברת הביוטכנולוגיה הקטנה קולפלנט זינקה אתמול ביותר מ-6%, כשהיא משלימה זינוק של 40% בשבוע האחרון - במחזורים גבוהים. השיא היה ביום ראשון כאשר המניה זינקה ב-33% ביום אחד, ללא כל הודעה.

קולפלנט, שהוקמה ב-2004, מייצרת את החלבון קולגן הדומה בתכונותיו לקולגן הטבעי הקיים בגוף האדם. בשוק ההון נפוצו שמועות על עסקה גדולה שבה החברה עשויה להיות מעורבת בקרוב - אבל הסבר אמיתי לזינוק לא ניתן.

קולפלנט, הנמצאת בשליטת ביומדיקס (78.3), מוזגה בינואר 2010 אל תוך השלד הציבורי פורטפוליו גרין, הנמצא בשליטת איש העסקים, אבי רואימי, לפי שווי של 146 מיליון שקל - שווי שאותו עקפה אתמול. הסברים אמיתיים לזינוק לא ניתנו - אבל בתזמון נאה הוציאה החברה בשבוע האחרון סדרת דיווחים הנוגעים לחלוקת אופציות. כמה מהדיווחים הם אקטואליים, וכמה מהם נוגעים לאופציות שעל חלוקתן הוחלט, לפי הדיווח, עוד במאי.

רק אתמול דיווחה קולפלנט על חלוקה של 220 אלף מניות, שינבעו ממימוש אופציות המהוות 0.14% מהון החברה בדילול מלא, לנושא משרה בחברה. במהלך השנה האחרונה הקצתה החברה 13 מיליון אופציות לעובדים - יותר מ-10% ממניות החברה.

מקבלי האופציות הנוכחיים מצטרפים לרשימה ארוכה של פעילים בשוק ההון המחזיקים גם הם מיליוני אופציות של החברה, כל אחד. רשימת בעלי האופציות בחברה כוללת דמויות כמו הדר שמיר, מנשה גייזלר, אבי רואימי ורון וייסברג, שאינם ידועים כמשקיעי ביוטק, לצד פונטיפקס של אלי הורביץ. יעד הרכבת של קולפלנט עדיין אינו ידוע - אבל יש הרבה נוסעים שרוצים להשיג כרטיס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker