דו"חות פרוטרום: מכירות של יותר מ-1.3 מיליארד דולר; הרווח זינק ב-36%

הכנסות החברה זינקו לשיא, ושיפור בשיעור דו-ספרתי נרשם ברווחים ■ מניית החברה מגיבה בעליות, ושוויה נושק כעת ל-20 מיליארד שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל פרוטרום בציריך, שווייץ
מפעל פרוטרום בציריך, שווייץ

דו"חות חזקים ל פרוטרום , שמציגה עלייה דו-ספרתית בהכנסות וברווחים, שעלו לשיא ב-2017. בתמיכת 12 הרכישות שביצעה במהלך השנה, הכנסותיה השנתיות של אחת מעשר החברות הגדולות בעולם בתחום הטעמים וחומרי הגלם הייחודיים צמחו ב-18.8% לשיא של 1.3 מיליארד דולר, כאשר גם ברבעון הרביעי הגיעו ההכנסות לשיא.

החברה, המנוהלת על ידי אורי יהודאי, צופה שנת שיא גם ב-2018, תוך המשך שיפור ברווחיות, בעקבות הפרויקטים לחיבור מפעלים ולאופטימיזציה של משאבים וההשלמה המוצלחת של רכישת אנזימוטק.

הרווח הגולמי של החברה צמח ב-20% ל-525 מיליון דולר, וה-EBITDA קפץ ב-33.9% לשיא של 259.6 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה זינק ב-36.5% ל-151.6 מיליון דולר, והחברה השיגה שיא בתזרים המזומנים מפעילות שוטפת, שצמח ב-50.5% ל-187.5 מיליון דולר.

מניית פרוטרום מגיבה לדו"חות בעלייה של 2%, ומשלימה עלייה של 3% מתחילת השנה. ב-2017 זינק שוויה ב-65%, והוא נושק כעת ל-20 מיליארד שקל.

יהודאי אמר בתגובה על הדו"חות: "הגידול המואץ של פעילות הליבה שלנו ב-2017 נובע מהמשך הצמיחה הפנימית המהירה של פעילות הטעמים שלנו, שגדלה בקצב של שנתי של כ-7.2% ובקצב של 10.2% ברבעון, ושל פעילות חומרי הגלם הייחודיים בקצב שנתי של 411.8% ומהתרומה של הרכישות האסטרטגיות שביצענו ומיזגנו בהצלחה.

"בארבע השנים האחרונות הכפלנו פעם נוספת את הכנסות פרוטרום ואת רווחיה - מהלך המבטא את היישום המוצלח של אסטרטגיית הצמיחה המהירה והרווחית שלנו, המשלבת צמיחה פנימית רווחית בשיעורים גבוהים משיעור הצמיחה בשווקים שבהם אנו פועלים, ורכישות אסטרטגיות שתורמות לשיפור המתמשך והעקבי בתוצאותינו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker