לאחר המיזוג עם יד2: וואלה מציגה צניחה ברווחים - הרווח הנקי ירד ב-45%

הכנסות הרבעון השלישי גדלו בעקבות איחוד נתוניה עם אתר יד2 אותו רכשה החברה ביולי

רם עוזרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רם עוזרי

וואלה מפרסמת היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2010. הכנסות החברה הסתכמו ברבעון זה בכ-48.2 מיליון שקל לעומת כ-36.2 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2009. זהו גידול של כ- 33% המוסבר בהכפלת ההכנסות בתחום המסחר האלקטרוני ובשילוב תוצאות האתר יד2 בדוחות החברה.

הכנסות החברה ממסחר אלקטרוני הוכפלו בהשוואה לרבעון השלישי של שנת 2009 ועמדו ברבעון האחרון על יותר מ-20 מיליון שקלים. בשיחה עם TheMarker אומר סמנכ"ל הכספים של החברה גיל בנימיני, כי הגידול נובע משינוי אסטרטגי של החברה בתחום המסחר המקוון. "אנחנו לא רק מוכרים יותר, אלא שינינו לגמרי את המודל. פעם היינו פשוט גורם מתווך, היום אנחנו מחזיקים מלאי ומוכרים אותו". ואכן, מלאי החברה שהיה במאזן סוף שנת 2009 מיליון שקל, עומד כיום על 4 מיליון שקל.

בנוסף, מציין בנימיני, כי האינטגרציה עם אתר יד2 הובילה גם היא לשיפור הביצועים בתחום המסחר הקמעונאי המקוון: "מיולי 2009 אנחנו בשיתוף פעולה עם אתר יד2, אבל אין ספק שאחרי שסיימנו את הרכישה העמקנו את שיתוף הפעולה האסטרטגי. אנחנו מפנים גולשים מיד2 למוצרי יד ראשונה באתר שלנו וזה מגדיל את החשיפה ואת המכירות".

וואלה רכשה ביולי השנה 75% מאתר האינטרנט יד2 תמורת 117.5 מיליון שקל. "השלמנו את מהלך רכישת 75% מלוח יד2 ואנו מיישמים תוכנית נרחבת לסינרגיה בין החברות והאתרים" אמר היום מנכ"ל החברה אילן ישועה.

הרווח התפעולי ברבעון הסתכם בכ-4.3 מיליון שקל לעומת 7.1 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2009 - קיטון של כ-40%. הרווח הנקי של החברה צנח ב-45% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה והסתכם בכ-2.8 מיליון שקל. בחברה מסבירים כי הקיטון ברווח התפעולי של החברה נובע מהשקעות גדולות שביצעה החברה לאחרונה. כך למשל השקת ערוצי וידאו באתר, רכישת 75% מאתר יד2 ו-42% מאתר המסחר המקוון kama וכן השקעה במערכות מידע חדשות.

לאחרונה אף החלה וואלה בכמה שיתופי פעולה עם גופים שונים: וואלה ואתר האינטרנט mako יפנו תנועת גולשים זה אל זה, האתר יספק לגולשים תכנים מערוצי ההיסטוריה והביוגרפיה, ובאתר החברה תושק חנות מוסיקה דיגיטלית בשיתוף NMC.

על פי נתוני החברה מידי יום גולשים לאתר וואלה 1.1 מיליון גולשים. החברה ניצבת בפני אתגר לא פשוט, לאור כניסתן לשוק המקומי של ענקיות אינטרנט כמו גוגל, יוטיוב ופייסבוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker