מדיוונד שכרה בנק השקעות לניהול מו"מ למכירתה למשקיע אסטרטגי

מפתחת התרופות המבוססות על אנזים שמופק מגבעול אננס, קיבלה הצעת רכש ממשקיע אסטרטגי ■ דירקטוריון מדיוונד שכר את שירותי בנק ההשקעות Moelis לנהל את המשא ומתן על מכירתה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תחבושת
צילום: ללא קרדיט

מדיוונד שבשליטת כלל ביוטכנולוגיה (34.9%) קיבלה הצעה להירכש ממשקיע אסטרטגי. כך עולה מהדו"חות הכספיים של החברה שפורסמו היום (ב'). מדיוונד מפתחת תרופות מבוססות אנזים שמופק מגבעול אננס לטיפול בכוויות ובפצעים קשי ריפוי, ונסחרת בשווי של 110 מיליון דולר - לאחר שאיבדה 75% משוויה ב-5 השנים האחרונות.

יו"ר מדיוונד סטיבן ווילס אמר שדירקטוריון החברה שכר את שירותיו של בנק ההשקעות Moelis כדי לנהל את המשא ומתן על מכירת החברה. ווילס עמד בעבר בראשה של חברת Derma Sciences שנמכרה לחברת Integra תמורת 250 מיליון דולר, אחת העסקות האחרונות שבוצעו בתחום ריפוי הפצע.

מדיוונד פיתחה את התרופה NexoBrid להטריה (הסרה) של כוויות. התרופה אושרה על ידי סוכנות התרופות האירופית (EMA) ב-2014, אולם מכירותיה הסתכמו ב-2.5 מיליון דולר בלבד ב-2017 וב-1.6 מיליון דולר ב-2016. מדיוונד ספגה הפסד של 22.2 מיליון דולר ב-2017 בהשוואה להפסד של 18.9 מיליון דולר ב-2016.

החברה מנוהלת על ידי ד"ר גל כהן, ומפתחת במקביל גם את התרופה Escharex - שאף היא מבוססת על אנזים המופק מגבעול האננס - ומיועדת לטיפול בפצעים כרוניים וקשי ריפוי, שוק המוערך ב-2.6-1.3 מיליארד דולר בשנה בארה"ב.

בתחילת 2017 דיווחה החברה על הצלחה בניסוי קליני בשלב 2 ב-Escharex, שנערך על 73 מטופלים ב-15 מרכזים רפואיים בישראל ובאירופה. Escharex צפויה להתחרות בתרופה Santyl של חברת Smith & Nephew, שמכירותיה מוערכות ב-400 מיליון דולר. העובדה שתרופה זו, שאושרה לפני 60 שנה ולא נתמכת בניסויים קליניים מציגה תוצאות נחותות בהשוואה לתוצאות שהציגה מדיוונד בניסוי הקליני, הופכת את סמית' אנד נפיו לרוכשת פוטנציאלית של מדיוונד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker