פשרה כואבת לניר גלעד ובכירי החברה לישראל - יחזירו 45 מיליון שקל לחברה

בתביעה נגזרת שהוגשה נגד גלעד ו-3 בכירים נוספים בגין מענק של 56 מיליון שקל שקיבלו מעידן עופר על פיצול החברה לישראל הושגה פשרה ■ התובעת הייצוגית ועורכי דינה יקבלו 7.3 מיליון שקל מהסכום שתקבל החברה לישראל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר גלעד
יורם גביזון

בכירי החברה לישראל , ובראשם ניר גלעד, מנכ"ל החברה לשעבר, יחזירו 45 מיליון שקל לחברה. זאת בעקבות הסכם פשרה שנחתם בעניין תביעה נגזרת שהגישה עו"ד יהודית דה לנגה, בעלת מניות בחברה.

כחלק מהסכם הפשרה, נקבע שהתובעת ועורכי הדין שייצגו אותה, גיל רון ממשרד רון קינן ושות' ורונן להב ממשרד רונן להב, יקבלו 7.3 מיליון שקל מתוך הסכום שתקבל החברה. סכום הגמול נקבע בשים לב לעובדה שמדובר בפסיקה חדשנית.

עו"ד יהודית דה לנגה טענה בתביעה שעידן עופר, בעל השליטה בחברה, שילם מכיסו לארבעת הבכירים (ניר גלעד מנכ"ל החברה לישראל, אבישר פז המנכ"ל הנוכחי של החברה לישראל ולשעבר סמנכ"ל הכספים של החברה לישראל, מאיה אלשיך קפלן היועצת המשפטית של החברה לישראל, וערן שריג לשעבר סמנכ"ל הפיתוח העסקי והאסטרטגיה של החברה לישראל) מענק בסכום שכולל של 56 מיליון שקל - בתנאי שאלו ישלימו את מהלך פיצול החברה ל-2 חברות: החברה לישראל עצמה, ו קנון הולדינגס . המהלך, התבצע בינואר 2015 כשלטענת התובעת, לעידן עופר היה עניין אישי.

דה לנגה טענה שכתוצאה מהענקת הסכום הכספי, פעלו חברי הנהלת החברה בניגוד עניינים שלא אושר כחוק במוסדות החברה. העניין האישי של עידן עופר נבע מהבדלים משמעותיים בין השפעת הפיצול על עופר בכל הקשור לדיווח, דיני החברות ושינוי בכללי המסחר לבין השפעתם על בעלי מניות המיעוט בחברה לישראל. השופטת רונן הסבירה את החלטתה לאשר את התביעה כייצוגית שעופר יזם את המענק ששולם אישית מכיסו,ובשל הצורך להרתיע . רונן ציינה שהחלטת החברה שלא להגיש תביעה אינה נהנית מהגנת כלל שיקול הדעת העסקי. כלל זה קובע שבית המשפט נמנע בדרך כלל מהתערבות בהחלטה של דירקטוריון שהתקבלה בתום לב ללא ניגוד עניינים וכאשר ההחלטה הייתה מודעת.  רונן קבעה שלא ניתן לקבוע שדירקטוריון החברה לישראל קיבל החלטה מודעת משום שהמידע היחיד שקיבל בנוגע לאפשרות של הגשת תביעה נמסר לו ע"י עו"ד פיני רובין שמייצג את עידן עופר , מי שהיה נתבע פוטנציאלי. עו"ד רובין אמר לדירקטוריון :"אני לא רואה מצב שבו בסופו של דבר התביעה תוגש, אם בכל זאת תוגש , ייתכן מאוד שלא תאושר ע"י בית המשפט"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker