קירות בנייני חברת מגדל כוסו הבוקר בשלטים נגד בנק דיסקונט

דורון ספיר, לשעבר מנכ"ל כאל - חברת כרטיסי האשראי של הבנק, מונה השבוע למנכ"ל חברת הביטוח ■ בין המשפטים שנכתבו: "זה לא בנק זה סתם ממזר"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השלטים על בניין מגדל בפתח תקוה, הבוקר
השלטים על בניין מגדל בפתח תקוה, הבוקר

לפני כמה ימים אישר דירקטוריון חברת מגדל את מינויו של דורון ספיר למנכ"ל מגדל ביטוח. הבוקר (ה') הגיעו מאות עובדי החברה לעבודתם בקריית אריה בפתח תקוה וגילו כי מישהו כיסה את קירות בנייני מגדל בשלטים בגנות בנק דיסקונט.

ספיר שימש בתפקידו הקודם מנכ"ל חברת כאל, חברת כרטיסי האשראי של בנק דיסקונט . השלטים שנתלו נצבעו בצבעי הבנק (ירוק) עם הלוגו של הבנק. בין המשפטים שנכתבו, ניתן היה למצוא: "זה לא בנק זה סתם ממזר" או "דיסקונט מחסלים אותך מהר".

ספיר מונה למנכ"ל מגדל לאחר שבעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, החליט בסוף דצמבר לשוב לתפקיד היו"ר - מהלך שלבסוף לא התממש. מאחר שבנו, עופר אליהו, שימש מנכ"ל החברה, ועל פי תקנות רשות שוק ההון אסור לבעל שליטה ולבנו לשמש בתפקידי מפתח - נאלץ עופר לסיים את תפקידו.

אליהו חיפש מנכ"ל ולא מעט שמות נוצצים הוצעו כמועמדים - אך רובם סרבו. המועמדת הראשונה היתה החשכ"לית לשעבר, מיכל עבאדי בוינג'ו, שעד מהרה המו"מ עימה פוצץ - והיא מונתה כיו"ר בית ההשקעות פסגות. גם ידין ענתבי מבנק הפועלים ואילן רביב, מנכ"ל בית ההשקעות מיטב דש, סרבו לקבל את התפקיד. לבסוף ספיר הסכים לקבל את התפקיד.

ספיר אינו איש ביטוח, אך יש לו היכרות טובה עם מגדל. לפני שמונה למנכ"ל כאל בסוף 2012, הוא שימש משנה למנכ"ל וראש חטיבת המטה של מגדל. ספיר העדיף תחילה להישאר בכאל, שאותה הוא ניהל בהצלחה כחמש שנים, אולם הלחצים ששלמה אליהו הפעיל עליו עשו את שלהם. ספיר יצטרך, יחד עם היו"ר החדש עודד שריג, לנסות ולהשיב למגדל את הבכורה שלה בענף הביטוח.

ממגדל נמסר בתגובה: "מוקד הביטחון של מגדל זיהה במהלך הלילה שלטי מחאה שנתלו על ידי אזרח שאינו מוכר לחברה על בנייני מגדל בפתח תקוה. השלטים הוסרו".

השלטים על בניין מגדל בפתח תקוה, הבוקר
השלטים על בניין מגדל בפתח תקוה, הבוקר

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker