אנלייט תשקיע 180-140 מיליון יורו בפרויקט אנרגיית רוח בקוסובו

הפרויקט אמור לספר חשמל בהספק של 105 מגה ואט ולייצר הכנסות של 25 מיליון יורו לשנה לתקופה של 12 שנים - החל מ-2020

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרויקט של אנלייט בקרואטיה
פרויקט של אנלייט בקרואטיהצילום: אנלייט אנרגיה מתח

חברת אנלייט , שמתמחה בייזום, הקמה והפעלה של פרויקטי אנרגיה מתחדשת, חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בפרויקט אנרגיית רוח בקוסובו. הפרויקט נמצא בהליכי פיתוח מתקדמים ומיועד לספק חשמל בהספק של 105 מגה ואט. הפרויקט צפוי לכלול 27 טורבינות רוח מתקדמות.

החברה, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, מציינת שהפרויקט השיג את מרבית הזכויות בקרקע, ההיתרים הסביבתיים והאישורים המהותיים להשלמת הפיתוח - כולל אישור מותנה לזכאות למכסה ולתעריף - וצפוי לקבל אישור סופי במהלך 2018. אנלייט מעריכה שבכפוף להשגת כל האישורים, הסכמי ההקמה, התפעול והמימון עבור הפרויקט - ניתן יהיה להתחיל בהקמתו במחצית 2019 ולהתחבר לרשת החשמל ב-2020.

הפרויקט מיועד לקום במסגרת אסדרה תעריפית בקוסובו למתקנים שמייצרים חשמל באמצעות אנרגיית רוח, ושיעמדו באבני דרך רגולטוריות עד למועדים מסוימים שהוגדרו על ידי הרגולטור המקומי. האסדרה מזכה פרויקט שיעמוד בכל תנאי ההקמה ברישיון ייצור שאינו מוגבל בזמן ובתעריף הזנה לרשת של 85 יורו למגה ואט שעה לתקופה של 12 שנים. בתום תקופה זו מכירת החשמל תתבצע בתנאי השוק.

אורך החיים המוערך של הפרויקט הוא 30 שנה. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט נאמדת ב-180-140 מיליון יורו - כולל עלויות הקמת הפרויקט, עלויות המימון ורכישת הזכויות. אנלייט החלה במגעים ראשוניים לקבלת מימון במתווה של מימון פרויקטים כשתושלם תקופת הפיתוח. אנלייט מעריכה שהלוואות בנקאיות יממנו 60%-80% מעלות ההקמה הכוללת. 

החברה מעריכה עוד כי על פי כושר הייצור של הפרויקט, הוא יניב הכנסות ברוטו של 25 מיליון יורו לשנה ממכירת חשמל בתקופת האסדרה ו-15 מיליון יורו לשנה בתום תקופת האסדרה והתעריף המובטח. אנלייט מעריכה שתהיה זכאית לקבל הכנסות מהפרויקט החל ב-2020.

רשת החשמל בקוסובו מחוברת לרשת החשמל העיקרית באירופ,ה שכוללת רשת מסונכרנת של 25 מדינות. קוסובו פירסמה יעדים ורגולציה לייצור 400 מגה ואט ממקורות אנרגיה מתחדשת - מתוכם 150 מגה ואט באמצעות אנרגיית רוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker