הכשרה ביטוח מרחיבה סדרת אג"ח ב-55 מיליון שקל

האגרות מונפקות לקרן השקעות פרטית בתמורה לכ-60 מיליון שקל

יעל פטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל פטר

הכשרת הישוב אחזקות, שבשליטת קבוצת אלעזרא, הודיעה כי היא מרחיבה את אג"ח סדרה ד' של החברה בכ-55 מיליון שקל. החברה תקבל סכום של כ-60 מיליון שקל בתמורה מקרן השקעות פרטית. ההנפקה החדשה היא הרחבת הסדרה שהונפקה בספטמבר השנה, לפי סכום של כ-54 מיליון שקל. תנאי האגרות החדשות יהיו זהים לאלו של האגרות הקיימות, שדירוגן על פי חברת מידרוג הוא Baa1 (סיכון אשראי מתון).

הכסף ישמש את הכשרת החזקות לגלגל את החוב לפירעון מוקדם של אגרות החוב שלה מסדרה ג'. הסדרה המורחבת, סדרה ד', הונפקה לפני כחודש. היא צמודת מדד בריבית קבועה, והמח"מ שלה הוא 6.5 שנים. הריבית ביום ההנפקה עמדה על 8.2%, וכעת הריבית על הרחבת האג"ח היא 6.5%. ירידת הריבית על אגרות חוב מעידה על האמון שנותנים מחזיקיה ביכולת החברה להחזיר את החוב.

"בדצמבר 2008 החברה היתה אמורה לגייס כ-100 מיליון שקל, אך למרות שקיבלנו 'אור ירוק' מרשות ניירות ערך, העסקה בוטלה מאחר ובאותה תקופה התחיל המשבר בשוק ההון. בנוסף, בעת המשבר הגענו להסדר חוב עם בעלי אג"ח ג', ואלי אלעזרא הבטיח, בתור הבעלים של החברה, לשלם את כל החוב עד השקל האחרון. תחזיותיו מתגשמות כעת, החברה עברה שינוי ולראיה - התשואה על אגרות החוב של החברה המשיכו לרדת", אומרת אתי אלישקוב סמנכ"ל הכספים של חברת הכשרה ביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker