המוסדיים הסתערו על הדירוג המושלם של עמידר: הריבית נקבעה על 1.44% בלבד

במכרז המוסדי הראשון שקיימה חברת השיכון הממשלתית, הנהנית מדירוג אשראי מושלם של AAA, נרשמו ביקושים של כ-3.5 מיליארד שקל מתוכם גייסה החברה כ-900 מילון שקל ■ הריבית נקבעה של 1.44% בלבד לעומת ריבית מקסימום של 2.5%

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
משרדי עמידר בתל אביב
משרדי עמידר בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

החלטתה של עמידר לפנות לשוק ההון לצורך גיוס כספים מתבררת כמוצלחת. המכרז המוסדי שקיימה החברה, לצורך רכישת מאות דירות ברחבי הארץ לזכאי הדיור הציבורי זכה לביקושים בהיקפים גבוהים במיוחד – שהביאו לריבית נמוכה אותה תשלם עמידר. בזכות דירוג האשראי של החברה, AAA על ידי שתי חברות הדירוג מעלות ומידרוג, הגופים המוסדיים הסתערו על אגרות החוב שלה, והביאו לקביעת הריבית בשיעור הנמוך ביותר אי פעם בהנפקה של חברה ממשלתית.

הביקושים במכרז, שהתקיים ביום בסוף השבוע שעבר, הגיעו לכ-3.5 מיליארד שקל, בעוד עמידר ביקשה לגייס כ-900 מיליון שקל, ולהשלים את הסכום למיליארד שקל לאחר השלב הציבורי של המכרז. כך, הריבית של אגרות החוב השקליות לעשר השנים הקרובות תעמוד על 1.44% בלבד לשנה, לעומת ריבית מקסימום של 2.5% איתה ניגשה עמידר למכרז. ההנפקה בוצעה בהובלת דיסקונט חיתום, רוסריו קפיטל ומנורה חיתום ובעזרת משרד עו״ד הרצוג פוקס נאמן.

עמידר, המוחזקת כולה (99.99%) על ידי מדינת ישראל, התאגדה ב–1949 במטרה לספק פתרונות דיור לאוכלוסיות נזקקות. נכון לסוף ספטמבר 2017, היא מנהלת 40 אלף יחידות דיור ציבורי (23 אלף דירות שהוחכרו לה מהממשלה ו–17 אלף דירות שבבעלות מדינת ישראל), המפוזרות בכל האזורים ומהוות את חלק הארי של מאגר דיור הקבע הציבורי בישראל. כמו כן בבעלותה 3,200 יחידות דיור בבתי דיור מוגן, והיא משכירה 40 נכסים.

החברה משמשת כיום חברת ניהול יזמית, הנהנית מתמיכת הממשלה. היא עוסקת בניהול יחידות הדיור הכולל אחזקת הדירות, התקשרות עם הדיירים, איכלוס, גביית שכר דירה ומכירת הדירות עבור הגרים בהן. בזכות תמיכת הממשלה בה ופרופיל עסקי חזק, עמידה הינה החברה הממשלתית הראשונה שנהנית מדירוג מושלם משתי סוכנויות הדירוג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker