התגמול השנתי למנכ"ל החדש של כיל: 10 מיליון שקל

כיל מבקשת גם לתת ליו"ר יוחנן לוקר מענק מיוחד של 480 אלף שקל על גיבוש האסטרטגיה החדשה ומימוש נכסים ב-1.2 מיליארד דולר ■ אנטרופי סייעה להגבלת דמי הניהול לחברה לישראל למיליון דולר בשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רביב צולרצילום: תומר אפלבאום
יורם גביזון

חברת כימיקלים לישראל תכנס את בעלי מניותיה לאסיפה כללית ב-24 באפריל 2018 שתדון באישור תנאי העסקתו של המנכ"ל החדש רביב צולר, במענק מיוחד ליו"ר יוחנן לוקר ובחידוש הסכם השירותים שיש לחברה עם בעלת השליטה, החברה לישראל.

כיל מבקשת לאשר לצולר שכר שנתי של 2.4 מיליון שקל, מענק במזומן שיתבסס על ביצועיה הפיננסיים השנתיים של כיל ועל עמידה ביעדי ביצוע איכותיים וכמותיים, בהתאם למדיניות התגמול המאושרת של החברה.

כיל מציעה שמענק המטרה של צולר, שמשקף את המענק שיקבל עבור עמידה ב-100%מיעדי החברה שמופיעים במדיניות התגמול, יהיה 2.5 מיליון שקל ובכל מקרה לא יעלה על 3.75 מיליון שקל לשנה. בנוסף כיל עשויה להעניק לצולר מענק מיוחד של עד 3 משכורות חודשיות, במקרה שתהיה לו תרומה ייחודית להישגיה של החברה או שיציג מאמצים ניכרים או הישגים יוצאי דופן בפעילות עסקית.

כיל מציעה לאשר לצולר גם מענק הוני של 4 מיליון שקל כחלק מהתגמול ההוני למנהלים בכירים וכן לאשר לו ב-2018 הקצאה של אופציות לא סחירות למניות ומניות חסומות בשווי כולל של 4 מיליון שקל .

מחצית מהסכום מיוחסת ל-456 אלף אופציות במחיר מימוש של 14.64 שקל שזהה למחיר המניה במועד ההחלטה על תנאי העסקתו של צולר ושערכן מחושב על פי מודל בלק ושולס. המחצית האחרת של המענק ההוני שיקבל צולר ב-2018 מיוחסת ל-137 אלף מניות חסומות. הבשלת האופציות והסרת החסימה מהמניות תבוצע ב-3 מנות שנתיות שוות החל ב-12 חודשים מיום ההענקה. צולר יהיה זכאי לתקופת הודעה מראש של 12 חודשים במקרה של סיום תפקידו על ידי החברה והודעה מראש של 6 חודשים במקרה של התפטרותו.

כיל גם מבקשת מבעלי המניות לאשר ליוחנן לוקר יו"ר החברה מענק מיוחד של 480 אלף שקל השווה ל-3 משכורות חודשיות. המענק נידון ואושר על ידי וועדת משאבי אנוש ותגמול של החברה ב-5 וב-6 במארס וחושב על בסיס הנוסחה המופיעה במדיניות התגמול המאושרת של החברה. ועדת משאבי אנוש ותגמול של כיל מסבירה את הענקת הבונוס המיוחד בכך ש-2017 היתה שנה מאתגרת שבה לוקר הוביל בהצלחה את גיבוש האסטרטגיה החדשה כולל הכוונים שבהם תתמקד התכנית כל זאת בתנאי סביבה מורכבים.

ועדת משאבי אנוש ותגמול הדגישה בנימוקים להענקת המענק המיוחד את העובדה שכיל מימשה בהצלחה נכסים בעלי סינרגיה מועטה לעסקיה : מכירת 50% ממניותיה של חברת הנדסת התפלה ומכירת עסקי מעכבי התפשטות שריפות יער ותוספים לשמנים בסכום כולל של 1.2 מיליארד דולר . עוד מבקשת כיל מבעלי המניות לחדש את ההסכם לפיו מעניקה החברה לישראל שהיא בעלת השליטה בכיל (46% ) שירותי ניהול .

הסכם זה הושג בעקבות מעורבותה של חברת הייעוץ אנטרופי. כיל תשלם על פי ההסכם המחודש מיליון דולר לשנה כולל מענקים התשלומים במזומן והמענקים ההוניים שיוענקו לדירקטורים מטעם החברה לישראל בדירקטוריון כיל. הדירקטורים וויתרו על הסכומים שאושרו להם לטובת החברה. נוסף לכך מההסכם המחודש יושמט הסעיף שמאפשר הגדלת דמי הניהול שישולמו לחברה לישראל ל-3.5 מיליון דולר לשנה במקרה שירותי הניהול יכללו שירותי יו"ר פעיל שימונה מטעם החברה לישראל .  

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker