תיא השקעות גייסה 48 מיליון שקל באג"ח: נרכוש חברת הפקה בחו"ל"

החברה הנפיקה אתמול סדרת אג"ח להמרה, ומתכננת להשלים גיוס של 60 מיליון שקל ■ יחד עם 100 מיליון שקל בקופתה – המנכ"ל יואב פרץ מתעתד להתרחב: הטכנולוגיה תומכת בשוק הטלוויזיה, ויש ביקוש לתוכן ישראלי"

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמי גניגרצילום: אנצ'ו גוש - ג'יני
גיא ארז

תיא השקעות , המחזיקה בין היתר באולפני הרצליה (48%) ועוסקת בייזום והפקת תוכן, מתן שירותי אולפן ושירותי עריכה לחברות מדיה בארץ ובעולם גייסה אתמול 48 מיליון שקל בסדרת אג"ח להמרה.

הביקושים הגיעו לכ-132 מיליון שקל, מה שאפשר לריבית על סדרת האג"ח, במח"מ של 3.6 שנים, להקבע על 2.39%. בכוונת החברה לגייס עוד 12 מיליון שקל בשלב הציבורי, כלומר 60 מיליון שקל בסך הכל. את ההנפקה הובילו אפסילון חיתום ופועלים אי.בי.אי.

עם השלמת המכרז הציבורי, בקופתה של תיא יהיו כ-160 מיליון שקל. בחברה, המנוהלת על ידי יואב פרץ, הציבו כמטרת על לא רק להתפתח בתחומי ההפקה והתוכן אלא לשמש כיזם בתחום - מה שעשוי להגדיל את שיעורי הרווחיות שלהם מפרויקטים. כך, נראה כי תיא מכוונת לבצע עסקה משמעותית בתחום, וזאת מתוך תקווה כי המפץ שהתרחש בתחום הטלוויזיה בישראל, פיצול ערוץ 2 והקמת תאגיד השידור יביא לביקוש לתוכן ישראלי. כך, החברה, שבשליטת משפחת גניגר (26.2%) עשויה ליהנות מהפקות תוכן שתבצע בעצמה, הפעלת אולפנים אותם תוכל להשכיר, השכרת ניידות שידור, חדרי עריכה וכדומה.

יואב פרץ, מנכ"ל תיא סיפר על כוונות החברה לאחר גיוס החוב: "אנחנו רואים הרבה הזדמנויות בתחום, הטכנולוגיה משתנה לטובתנו. את הפרינט היא אמנם הרגה, את התוכן הטלוויזיוני היא מגדילה. הנתונים מראים כי כמות התוכן, שעות השידור וזמן הצפיה גדלים משמעותית. הצופים בישראל רוצים תוכן ישראלי - מה שמיטיב איתנו".

לדבריו, החברה מעוניינת להתרחב משמעותית בעזרת כספי הגיוס, כ-60 מיליון שקל. "השינויים הטכנולויגיים מייצרים הזדמנויות. אנחנו רוצים לקנות חברת הפקה בחו"ל, כנראה באנגליה. אין סיבה שפיתוחי תוכן בישראל לא יצאו משם. מרכז הפיתוח יהיה פה,  ומרכז הפצה בחו"ל.  כשתהיה לנו זרוע בינלאומית, יהיה יותר קל למכור תכנים למדינות נוספות".

אולפני הרצליהצילום: עופר וקנין

בנובמבר אשתקד הציעה החברה למוסדיים כמיליון ממניותיה הרדומות, שהיו אמורות להוות לאחר הנפקתן כ-25% מהון המניות שלה. החברה כיוונה להכניס לקופתה כ-70 מיליון שקל במהלך זה, אך לא זכתה לעניין רב מטעם המוסדיים – והצפת המניות בוטלה. כעת, עם גיוס האג"ח להמרה, החברה צפויה לגייס סכום דומה.

פרט לפעילותה בתחום הטלוויזיה, בחברה בונים על בוננזה בשל הנדל"ן שברשותה. בתיא מתעתדים להעביר את האולפנים בהרצליה לכפר סבא בשנים הקרובות, ומקווים כי יוכלו למכור את הנדל"ן, כ-44 דונם, ששוויו מוערך בכ-120-80 מיליון שקל. זאת, תוך הסבתו לייעוד למגורים – לאחר שתוכנית בנייה הכוללת 4 בנייני מגורים עם כ-360 יחידות דיור אושרה בוועדת התכנון. עם זאת, בחודש ספטמבר האחרון החליטה הוועדה המקומית הרצליה כי תיא תיאלץ לשלם היטל השבחה של כ-160 מיליון שקל עבור שינוי ייעוד הקרקע שעליו ממוקמים האולפנים. היטל זה גבוה משמעותית מהערכת החברה, ומעמיד בספק את כדאיות המהלך.

תיא השקעות נסחרת לפי שווי של 136 מיליון שקל, לאחר שאיבדה כמעט 13% מתחילת השנה, ו-22% בשנה שעברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker