התייאשה מהעיכובים בישראל? מדיוי רוצה לגדל קנאביס בחו"ל

בעודה ממתינה לאישורי יצוא הקנאביס מישראל, החברה תקים עם משקיע פיננסי חברה חדשה שתפעל באירופה ■ מדיוי לא חשפה את זהות המדינות הפוטנציאליות לפעילות, ותידרש לזכייה במכרז פומבי וקבלת רישיון ממשלתי לקיום הפעילות

גיא ארז
גיא ארז
קנאביס רפואי בישראל. מ-2011 עד 2014 חלה עלייה של יותר מ-60% בהתנסות תלמידי כיתות י' בקנאביס
צילום: אי־אף־פי

חברת מדיוי מציגה התקדמות בתכנונה לפעול בתחום הקנאביס הרפואי מחוץ לגבולות ישראל. על רקע התמהמהות החלטת המדינה בדבר אישור יצוא קנאביס, דיווחה היום (ג') החברה כי חתמה על מזכר עקרונות מחייב לשיתוף פעולה לגידול, ייצור ויצוא קנאביס רפואי במדינה באיחוד האירופי. השותף, משקיע פיננסי ללא רקע בתחום, יקים עם מדיוי חברה חדשה שבה יחזיקו הצדדים במשותף – בהשקעה של 2 מיליון דולר לכל צד. מדיוי לא זונחת את כוונתה לגדל קנאביס בישראל, וצופה כי גם אם יצוא קנאביס לא יאושר לבסוף, היא תפעל למכור את התוצרת בשוק המקומי.

החברה לא חשפה את זהות המדינה שבה היא מתכננת לפעול, אך ציינה כי היא חברה באיחוד האירופי. לפי דיווח החברה, המדינה בה רוצה מדיוי לפעול טרם אישרה גידול של קנאביס באופן חוקי, אך מתקיים בה הליך חקיקה שכזה, אשר להערכת השותף הזר – יסתיים בחודשים הקרובים. מעבר לכך, מדיוי תידרש לזכייה במכרז פומבי וקבלת רישיון ממשלתי לקיום פעילות זו.

השותף של מדיוי יספק לה שטח של כ-100 דונם שתשמש למימוש מטרות הפעילות – בעוד מדיוי תביא, מצידה, את הידע בתחומי גידול הקנאביס, ושיתוף הפעולה שלה עם חברת Barney's Farm ההולנדית, הפועלת בתחום הקנאביס.

מניית מדיוי נסקה מתחילת השבוע ב-50%, ושווי החברה מסתכם כעת ב-50 מיליון שקל. ביום ראשון דיווחה החברה כי כי חתמה על מזכר עקרונות מחייב לשיתוף פעולה בתחומי הגידול, וכי תזכה ממנו בהשקעה של לא פחות מ-110 מיליון דולר עבור שיתוף הפעולה. במסגרת זה, תעביר אליו מדיוי 50% מתוצרת הקנאביס הרפואי שתגדל של שטח של כ-100 דונם, במשך 5 שנים, ועד לכמות של 50 טון בשנה. הסכם זה ייצא לפועל רק במידה ויצוא הקנאביס הרפואי מישראל יאושר.

לפי שעה, ההחלטה בדבר אישור רפורמת הקנאביס תלוי בראש הממשלה, שטרם קיבל החלטה בנושא, למרות המלצתה של וועדת הכלכלה לאשר אותה – בשל ההכנסות הצפויות לישראל מיצוא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker