ההתייעלות השקטה של אמדוקס: החברה סוגרת את מרכז הפיתוח שלה בחיפה

החברה סובלת מהצטמצמות בפרויקטים שהיא מבצעת עבור הלקוח הגדול ביותר שלה AT&T – שמביא לגל פיטורים שקט בחברה ■ אמדוקס: "אין מהלך של פיטורים בחברה"

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פארק מת"ם בחיפהצילום: צבי רוגר / עיריית

חברת אמדוקס הודיעה היום (ג') לעובדי סניף החברה בחיפה הכולל כ-120 עובדים כי היא עומדת לסגור את פעילותה במקום – וכי פעילותם תימשך מסניף החברה ברעננה. הנימוק שניתן לעובדים למהלך הוא מעבר של החברה לשיטת עבודה בצוותים קטנים – המקשה על המשך הפיצול בין מרכז החברה ברעננה למרכז שלה בחיפה.

משמעות המהלך בפועל היא שרבים מעובדי אמדוקס בחיפה יסיימו את עבודתם בחברה – לאור המרחק הגאוגרפי המפריד בין סניף זה למטה שלה ברעננה.

סגירת האתר של ענקית התוכנה בחיפה הוא חלק מגל התייעלות שקט שהחברה מבצעת בחודשים האחרונים. בחודשים האחרונים מתכווצת מצבת כוח האדם המוצגת באתר הפנימי של החברה - באופן משמעותי.

ההסבר של אמדוקס להתכווצות הזאת בכוח האדם הוא מהלך חשבונאי שמבצעת החברה, שבמסגרתו היא מוחקת את עובדי הקבלן שלה ממצבת כוח האדם. עם זאת, מעבר לעובדי הקבלן - בפועל מפוטרים גם רבים מהעובדים הישירים בחברה. 

הקיצוצים נעשים באתרי החברה בכל העולם - אבל מדובר גם על עובדים רבים המפוטרים בישראל. חלקם עוזבים את תפקידם בעקבות העברת משרות למרכזי החברה בהודו. באחרונה סגרה אמדוקס גם סניף שלה בבריטניה, שמוזג לתוך הסניף המרכזי בלונדון.

מודל ההעסקה של אמדוקס מבוסס על תחלופה גבוהה של עובדים – בהתאם לפרויקטים המשתנים של החברה. עם זאת, בתקופה האחרונה היד של ההנהלה קלה על ההדק, וכפי שמגדיר זאת עובד של החברה: "עובד שלא מוצא לעצמו פרויקט, מפוטר כמעט מיד".

גורם מרכזי לצורך של החברה בהתייעלות הוא התכווצות העבודה של אמדוקס מול חברת AT&T . התמזגותה של האחרונה עם חברת טיים-וורנר הביאה לכך שהפרויקטים של אמדוקס עבור AT&T הצטמצמו. אמדוקס היא חברה ריכוזית ככל שמדובר במצבת הלקוחות שלה. 71% מהכנסות החברה מגיעים מעשרה לקוחות, ו-AT&T לבדה מהווה 33% מלקוחותיה.

ההתכווצות במצבת כוח האדם מתרחשת למרות הרכישה שביצעה החברה באחרונה. בסוף ינואר דיווחה אמדוקס, המתמחה בפיתוח מערכות חיוב לקוחות של חברות תקשורת, כי היא רוכשת את חברת Vubiquity, ספקית מובילה של שירותי תוכן פרימיום ופתרונות טכנולוגיים.

אמדוקס הציגה תוצאות כספיות טובות ברבעון הרביעי של 2017 – שהיכו את התחזיות שספקה החברה. עם זאת, החברה סובלת מירידת מחירים בשוק שבו היא פועלת, ממעבר של לקוחות לשירותי שיחות בחינם באמצעות ווטסאפ וסקייפ ומהמגמה של גידול בצריכת תכנים ובידור באינטרנט על חשבון פלטפורמות ותיקות כמו טלוויזיה בלוויין ובכבלים.  

מאמדוקס נמסר: "אין מהלך פיטורים בחברה. השגרה העסקית של אמדוקס, כחברת היי-טק גלובלית עם עשרות אלפי עובדים התומכים במאות פרויקטים מורכבים בו-זמנית, מכתיבה ניוד בין חטיבות החברה והתאמות בהקצאות כוח האדם לפעילויות השונות בהתאם לצרכים העסקיים המשתנים. אין בשגרה זו שום ידיעה תקשורתית".

בנוגע לסגירת אתר החברה בבריטניה נמסר כי "בסוף החודש הנוכחי עובדים של חברה שנרכשה לפני מספר שנים (actix) עוברים מהסניף המקורי שלהם לסניף המרכזי שלנו בלונדון, שבו נמצאים רוב עובדינו. אין זה מהלך של פיטורים ולכולם נשמרה המשרה. מדובר ברצון לייצר מקום מרכזי לעובד".

בנוגע להתכווצות היקף העבודה מול חברת AT&T  נמסר: "אנו לא מתייחסים לנושאים הקשורים ללקוחותינו, כמדיניות".

במכתב ששלחה החברה לעובדיה הבוקר (ג') נאמר כי "כחלק מן המעבר של אמדוקס לסביבת DevOps ושאיפתנו לבנות סביבת עבודה שתקרב בין צוותי עבודה חוצי ארגון, בעוד כחודש יעברו עובדי סניף חיפה לסניף רעננה. חשוב לציין כי נשמרה משרתם של כל עובדי סניף חיפה, וכי אנו עושים כל מאמץ כדי לייצר מעבר חלק לעובדינו, לרבות מתן פתרונות תחבורתיים. אמדוקס ישראל היא נכס אסטרטגי לחברה ולכן, בנוסף לקמפוס החדש הנבנה ברעננה צפון, בכוונתנו להמשיך ולשמר את נוכחותנו גם בדרום וגם בצפון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker