בזק מכה תחזיות האנליסטים: תחלק דיבידנד בהיקף של 1.2 מיליארד שקל

בזק הקווית היא מבין החברות הרווחיות במשק הישראלי - שיעור EBITDA של 51.6% ממחזור ההכנסות של החברה ■ הרווח הנקי - 638 מיליון שקל, גידול של 17.9% בהשוואה לאשתקד

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיתי זיו

חברת בזק מודיעה כעת לבורסה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2010 ושוב מכה את האנליסטים. בשורת ההכנסות אמנם בזק נמצאת בקונסנזוס עם תוצאה של 2.98 מיליארד שקל (הקבוצה כולה), גידול של 3.8%, אך הרווח התפעולי של הקבוצה צומח ב 21% לנתון של 990 מיליון שקל.

בזק מדווחת על רווח נקי של 638 מיליון שקל, גידול של 17.9% מהתוצאה ברבעון המקביל אשתקד. בהתאם למדיניות החברה לחלוקה חצי שנתית של כל הרווחים, בזק מחלקת דיבידנד של 1.2 מיליארד שקל (0.48 שקל למניה).

שיעור ה-EBITDA של בזק, המייצג רווח תפעולי בניכוי פחת ומיסים, עומד של 1.34 מיליארד שקל, 45% ממחזור החברה, ונתון שמייצג גידול של 12% לאורך שנה.

שלמה רודב, יו"ר בזק: "ההשקעות האסטרטגיות שביצענו ב-NGN ובתשתית הסלולרית ממצבות את בזק כספק ייחודי של פתרונות התקשורת של הדור הבא, עובדה המחזקת את מעמדנו בשוק התקשורת הישראלי התחרותי ומעניקה לנו יכולת מוגברת לנווט בתוך סביבה רגולטורית משתנה".

בזק קווי: החברה הקווית מציגה שיעור EBITDA של 51%

חברת בזק הקווית היא מבין החברות הרווחיות במשק הישראלי, כך עולה מדו"חות החברה לרבעון השני של 2010. לחברה שיעור EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) נדיר של 51.6% ממחזור ההכנסות של החברה.

הכנסות בזק-קווי ממשיכות לרדת באופן איטי, וזאת עקב אובדן קווי טלפון. החברה ירדה ב-0.8% במחזור הרבעוני שלה, לתוצאה של 1.3 מיליארד שקל. כאמור, הירידה נובעת בעיקרה מאיבוד קווי טלפון - החברה ירדה במספר הקווים ב-33 אלף וכעת לה 2.4 מיליון לקוחות טלפון.

מנוי קו טלפון מייצר לחברה הכנסה של 81 שקל, תוצאה זהה היתה גם ברבעון המקביל אשתקד. מול זאת, בזק ממשיכה לצמוח במספר קווי האינטרנט שלה, כששת אלפים כאלו נוספו לה ברבעון, וכעת לחברה 1.05 מיליון קווי ADSL. מנוי אינטרנט מייצר לחברה הכנסה של 75 שקל לחודש, גידול של 8.7% רבעון מול רבעון. בזק מדגישה כי רשת ה-NGN תרמה לגידול בהכנסות מאינטרנט ב-12%.

הרווח התפעולי של בזק ברבעון עומד על 503 מיליון שקל, גידול של 16%. בזק מאופיינת בהתייעלות תפעולית לאורך השנים האחרונות. הרווח הנקי של בזק צמח אף הוא, ב-10%, וכעת הוא עומד על 349 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker