חברת גולדן אקוויטי העוסקת בניכיון צ'קים בדרך לבורסה בתל אביב

האחים שאול ודורי נאוי ירכשו השליטה בשלד הבורסאי ויכניסו לתוכו פעילות עם רווח של 50 מיליון שקל בשנה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> מוסד פיננסי חדש ושונה בנוף הבורסאי הרגיל מגיע לבורסה של תל אביב. האחים שאול ודורי נאוי רוכשים את השליטה בשלד הבורסאי גולדן אקוויטי ומתעתדים להכניס לתוכו את עסקי המימון שלהם.

כיום מרוכזת פעילות המימון של האחים נאוי תחת חברת הבנק העולמי להשקעות. במסגרת זו הם עוסקים בניכיון צ'קים, שטרי חוב, פקטורינג ועוד. לפי ההערכות, הפעילות מגלגלת מחזור שנתי של כ-1.5 מיליארד שקל עם רווח של 40-60 מיליון שקל.

גולדן אקוויטי נמצאת כיום בבעלות אנשי העסקים אביחי סטולרו ומנחם אורן. סטולרו ואורן, המחזיקים כיום ב-32.3% מהון המניות של גולדן אקוויטי כל אחד, ידוללו לאחזקה של 6%. בסיום ההקצאות תחזיק משפחת נאוי בכ-80% מגולדן אקוויטי.

לפני יותר משנה צירף סטולרו לגולדן אקוויטי אחזקות (לשעבר פסגות מימון ופקטורינג) את איש הנדל"ן הוותיק אורן כשותף. סטולרו ואורן תיכננו להכניס לתוך גולדן אקוויטי פרויקט נדל"ן בלונדון, ששוויו עשרות מיליוני ליש"ט והוא נמצא בבעלות אורן. ואולם התוכניות לא יצאו לפועל. גולדן אקוויטי נסחרת לפי שווי שוק של 8 מיליון שקל.

בנקאות עיראקית

משפחת נאוי, ששורשיה בעיראק, עוסקת במימון כבר 28 שנה. משפחתם של שאול ודורי נאוי עסקה בעיראק במסחר בבדי צמר ובבנקאות. היא קישרה בין הקהילה היהודית למערכת הבנקאות העיראקית וניהלה מערכת יחסים קרובה עם משפחת ספרא.

ב-1951 עלתה המשפחה לארץ, והקימה בישראל את קופת מלווה וחיסכון ליוצאי עיראק, שתיפקדה כבנק לכל דבר. ב-74' נמכרה קופה זו לבנק לאומי. בני הדור השני שאול ודורי פעילים בעסקי הבנקאות מ-83'. ב-2004 הם רכשו את הבנק העולמי להשקעות ממשפחת אדלר. מדובר בבנק קטן בפתח תקוה שנקלע לקשיים והם הכניסו לתוכו את עסקי המימון שלהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker