אורכית חתמה על עסקה חדשה עם TELE2 הרוסית לאספקת קופסאות תקשורת - המניה מוסיפה 7.5%

שווי העסקה עם חברת הסלולר הרוסית מוערך במספר מיליוני דולרים

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

בתחילת 2009 החליטה אורכית להפסיק את פיתוח קופסאות התקשורת הגדולות שהובילו את החברה להכנסות של אמות מיליוני דולרים מ-KDDI היפנית, והחלה להתמקד בקופסאות התקשורת הבינוניות והקטנות. בעקבות השינוי באסטרטגיה, החוזים שאורכית חותמת עליהם כעת הם בהיקפים קטנים יותר, אולם למפעילי התקשורת העולמיים קל יותר לחתום על חוזים בסדר גודל כזה.

ואכן, חודש אחרי שקיבלה הזמנה לאספקת קופסאות תקשורת בהודו לחברת BSNL, דרך אלפיון, בהיקף של מספר מיליוני דולר, חותמת החברה על הסכם חדש עם TELE2, חברת סלולר רוסית בעלת 17.9 מיליון מנויים, על עסקה דומה, כאשר היקפה לא פורסם אך ההערכות הן כי הוא דומה.

איציק תמיר, מנכ"ל אורכית, אמר כי "כדי לשרת את עסקינו ברוסיה אנחנו מחזקים את הנוכחות המקומים עם משרד חדש וכוח אדם נוסף במוסקבה".

עם זאת, למרות שתי הזכיות האחרונות, מצבה הכספי של אורכית עדיין מעורר דאגה. אורכית סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 4.7 מיליון דולר לעומת 1.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

העלייה החדה בהכנסות מוסברת בחוזה שחתמה החברה עם BSNL ההודית שהופך את הכנסות החברה במהלך השנה הנוכחית לתנודתיות. ההפסד התפעולי של החברה הסתכם ב-5.7 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 6.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד הנקי עמד על 6 מיליון דולר לעומת 6.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. ברבעון הבא צופה הכנסות של 6-7 מיליון דולר וירידה בקצב שריפת המזומנים.

קופת המזומנים וניירות הערך הסחירים של אורכית הכילה בתום הרבעון כ-27.9 מיליון דולר, כאשר לחברה יש איגרות חוב בשוק בשווי 23.8 מיליון דולר, כאשר למשקיעים יש נקודת יציאה ב-14 במארס 2012. אם אורכית לא תצמצם את קצב דימום המזומנים משמעותית או תגייס כספים, ובעלי איגרות החוב אכן יבקשו את כספם בנקודת היציאה, עשויה החברה להיקלע לבעיה. החברה כבר גייסה 10.6 מיליון דולר במארס השנה, בדיסקאונט של 21.4% על מחיר השוק, וכן הגישה תשקיף לגיוס של עד 33 מיליון דולר בחודש אפריל, אך טרם גייסה את הכספים.

אורכית מייצרת פיתרון טכנולוגי להעברת שידורי טלוויזיה רב-ערוצית, אינטרנט מהיר וטלפון, הפועל באמצעות פרוטוקול האינטרנט (IP). מתגי התקשורת מתוצרתה מותקנים במרכזיות של חברות טלקום ומשדרגים את רשת התקשורת, בכל הקשור ליכולתה להקצאה אופטימאלית של רוחב הפס על גבי הסיב האופטי. ההקצאה מקבלת חשיבות עליונה כאשר רוצים להעביר למשקי הבית גם טלוויזיה רב-ערוצית עם אפליקציות נלוות - כמו וידיאו לפי דרישה (VOD) ולא רק טלפון ואינטרנט מהיר. שווי החברה מסתכם ב-62 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker