וואלה סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 35.9% בהכנסות ל-42.4 מיליון שקל

הרווח התפעולי ירד ל-3.8 מיליון שקל לעומת 6.3 מיליון שקל ברבעון המקביל

ניר צליק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר צליק

וואלה סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 42.4 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 31.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בחלוקה למגזרים, הכנסות החברה מהפורטל עמדו על 26 מיליון שקל כשההוצאות על המגזר הסתכמו ב-3.2 מיליון שקל. 16.2 מיליון שקל הגיעו ממגזר הסחר, כשההוצאות על המזגר הסתכמו ב-508 אלף שקל. זאת, לעומת 24.7 מיליון שקל בהכנסות הפורטל ברבעון המקביל והכנסות של 6.7 מיליון שקל ממגזר הסחר ברבעון המקביל.

הגידול בהכנסות מגזר הפורטל נבע בעיקר כתוצאה מהגדלת היקף ההכנסות של החברה ממוצרי פרסום, מהגדלת הכנסותיה בתחום הסלולר וכן מצירופי עסקים. הגידול במגזר הסחר נבע בעיקר מהרחבת חלקה של החברה על גבי שרשרת האספקה המתבטאת בהגדלת היקף העסקאות בהן מוכרת החברה מלאי שנרכש על ידה, ולא משמשת כמתווכת בלבד בין הספק והגולש.

למרות העלייה החדה בהכנסות, הרווח הגולמי של החברה נותר כמעט זהה, על 18 מיליון שקל לעומת 17.1 מיליון שקל ברבעון המקביל, כך ששיעור הרווח הגולמי נפגע משמעותית הירידה בשיעור הרווח הגולמי נבעה בעיקר בשל הגידול המשמעותי בשיעור עסקות הברוטו של מגזר הסחר מתוך כלל הכנסות החברה, אשר מאופיינות ברווח גולמי הנמוך משמעותית בהשוואה לרווח הגולמי הממוצע של החברה.

הוצאות התפעול של החברה עלו והסתכמו ב-14.2 מיליון שקל, לעומת הוצאות תפעול של 10.8 מיליון שקל ברבעון המקביל, מה שהוביל לירידה ברווח התפעולי של החברה, שהסתכם ב-3.8 מיליון שקל לעומת 6.3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הירידה ברווח התפעולי נובעת בעיקר בשל הגדלת הוצאות התפעול, ובעיקר הוצאות הפיתוח, השיווק והפרסום בקשר עם מוצרים ושירותים חדשים שמוצעים באתרי החברה, אשר טרם הניבו הכנסות משמעותיות, וכן מהגדלת עודפי העלות המופחתים בגין צירופי עסקים.

בשורה החתחונה, חתמה החברה את הרבעון עם רווח נקי של 2.7 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה סיימה את הרבעון השני לשנת 2010 ב-EBITDA בסך של 5.8 מיליון שקל, ירידה של 31.5% לעומת 8.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ברבעון הנוכחי חתמה וואלה על הסכם לרכישת 75% מהפורטל יד 2 בתמורה ל-117.5 מיליון שקל. בנוסף, עשויה וואלה לשלם סכום נוסף, בהתאם לגובה ההון החוזר של יד 2.

אילן ישועה, מנכ"ל וואלה: "וואלה! ממשיכה לצמוח תוך שמירה על צבר הזמנות גבוה בתחום הפרסום ותוך ביצוע השקעות מסיביות בפיתוח תחומי צמיחה כגון וידיאו ותכנים בידוריים אחרים, לוחות ומערכות חכמות להגשה וניהול הפרסום. רכישת יד2 כמו גם השקת אתר ניקלודיאון לפני כחודש הן דוגמאות ראשונות לסדרת מהלכים אסטרטגיים ממוקדי צמיחה אשר נועדו להבטיח את מעמדה של קבוצת וואלה! כמובילת האינטרנט הישראלי ואת הפיכתה לגוף המדיה החשוב בישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker