ניית'ן קירש, המיליארדר הדרום אפריקאי בעל השליטה במגל, מנסה להשתלט על חברת הנדל"ן הבריטית מינרווה

קירש ינסה להדיח את הנהלת החברה בפגישת חירום של בעלי מניות במינרווה השבוע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

>> המיליארדר הדרום אפריקאי ניית'ן (נייטי) קירש, מבעלי השליטה בחברת מגל, מנסה כעת להשתלט על חברת הנדל"ן הבריטית מינרווה - כך דיווח ביום ראשון העיתון הבריטי "אובזרוור".

קירש מנסה להדיח את יו"ר מינרווה, אוליבר וייטהד, ואת מנכ"ל החברה, סלמן חסן, לאחר שבשנה שעברה נדחתה הצעת רכש שלו עבור החברה, בשווי 84.5 מיליון ליש"ט. עם זאת, שליטתו של קירש בחברה עשויה להביא לחברה תשומת לב בלתי רצויה, בשל השליטה שלו במגל, שזכתה לביקורת רבה, ונכללה בקמפיינים להפסקת השקעות בה בשל פעילותה בגדה המערבית.

בטי האנטר, מזכ"לית ה"קמפיין לסולידריות עם פלסטין בבריטניה", אמרה ל"אובזרוור": "לבעלי מניות הזכות לדעת על קשריו של קירש עם החברה המרוויחה מיליוני דולרים מהכיבוש הבלתי חוקי של ישראל בגדה המערבית, ועזה ובמזרח ירושלים. החברה מעורבת בהקמת מערכות האבטחה של 'קיר האפטרהייד' - קיר שהוכרז בלתי חוקי על ידי בית המשפט הבינלאומי ב-2004. כל משקיע מודאג ומוסרי יבחן מקרוב את מינרווה, אם זו תהפוך לחלק מהאימפריה הפיננסית של קירש".

מינרווה מחזיקה, בין היתר, בפרוייקט הדירות לנקסטרס המשקיף על הייד פארק בלונדון. בנוסף מחזיקה החברה גם בשניים מבנייני המשרדים הגדולים בסיטי של לונדון - וולברוק וסנט בוטולף. קירש אינו מרוצה מהאופן שבו מנהלת מינרווה את הנדל"ן שברשותה. החברה, מצידה, מאשימה את קירש בניסיון להשתלט על החברה מבלי לשלם על כך.

קירש, היזם העשיר בדרום אפריקה, עשה את הונו בשנות ה-80, כאשר הקים את חברת המזון ג'טרו קאש אנד קארי בארה"ב. השקעותיו סובבות עולם, וכוללות עסקים בהודו, אירופה, ישראל ואף אוסטרליה. קירש שולט בנכסים אלו באמצעות קיפין וחברות אחזקות נוספות היושבות במקלטי מס כמו איי הבתולה, לפי "אובזרוור".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker