מודי'ס העניקה דירוג A3 עם אופק יציב לחברת ביטוח האשראי בססח

הדירוג יאפשר לבססח להציע ללקוחותיה מחירי אשראי נמוכים יחסית, משום שהבנק המממן לא יצטרך להקצות סכומים גבוהים לסיכונים

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגית ציטיאט-לוין, מנכ"לית בססח
אסא ששון

חברת הדירוג הבינלאומית מודי'ס (Moody's) העניקה היום (ג') לחברת ביטוח האשראי - בססח, דירוג  בינלאומי A3 (מקביל לדירוג A-) עם אופק יציב. הדירוג מציב את בססח בשורה אחת עם חברות ביטוח זרות המובילות בעולם. הדירוג יאפשר לבססח להציע ללקוחותיה מחירי אשראי נמוכים יחסית, משום שהבנק המממן לא יצטרך להקצות סכומים גבוהים לסיכונים.

מודי'ס הסבירה כי הדירוג הגבוה נגזר מחוזקה ויציבותה של החברה: ההון האיתן שלה, רווחיותה הטובה והעקבית על פני מחזורי העסקים, תיק הסיכונים המבוזר, הקשר החזק עם מבטחי המשנה בעלי דירוגי האשראי הגבוהים, נתח השוק הגדול של החברה ותמיכת בעלי המניות (Euler Hermes, (50%) חברת ביטוח האשראי הגדולה בעולם מבית Allianz והראל ביטוח ופיננסים (50%), קבוצת הביטוח הגדולה בישראל.

בססח מבטחת עסקות אשראי בשוק המקומי  וסחר חוץ ב-140 מדינות. ביטוח זה מקנה ליצואנים ולספקים בשוק המקומי הגנה מפני אי תשלום החובות על ידי הלקוחות, ושירותים משלימים כמו: ביטוח עסקות מורכבות, הנפקת ערבויות ביצוע מסוגים שונים, תכניות מימון על בסיס ביטוח האשראי ("ניכיון חייבים"), ביטוח עלויות ייצור וביטוח מקדמות לספקים. בנוסף לדירוגה הבינלאומי, החברה מדורגת Aa2 עם אופק יציב על ידי מידרוג.

חגית ציטיאט-לוין, מנכ"לית בססח, ציינה: "מדובר על דירוג גבוה ביותר בקנה מידה בינלאומי שניתן לחברה בישראל. אנחנו גאים להיות מדורגים לצד חברות ביטוח  אשראי מהשורה הראשונה בעולם. הדירוג הבינלאומי הגבוה יאפשר לנו להרחיב את שיתופי הפעולה עם הבנקים, ובכך להציע  מימון הון חוזר וניכיונות בעלות מופחתת לחברות. הלקוחות ייהנו משקט נפשי לצד האפשרות להגדלת מקורות המימון שלהם או של הלקוחות שלהם. ביטוח האשראי בבססח ימשיך להוביל ויהווה מנוף נוסף לעסקאות מסוגים שונים עבור חברות במשק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker