טבע השלימה רכישת רציופארם הגרמנית עבור 4.95 מיליארד דולר

רציופארם היא יצרנית התרופות הגנריות השניה בגודלה בגרמניה ■ שלמה ינאי: הגדלת נתח השוק באירופה - אחד מעמודי התווך באסטרטגיית הצמיחה של טבע"

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טל לוי

טבע הודיעה היום כי השלימה את רכישת רציופארם, יצרנית התרופות הגנריות השנייה בגודלה בגרמניה. בעקבות הרכישה תהפוך טבע לחברה הגנרית מספר אחת באירופה עם נתח השוק הגדול ביותר בעשר מדינות, ועם דירוג של אחת משלוש החברות המובילות בשבע מדינות נוספות. כמו כן, הרכישה תגדיל בצורה משמעותית את מכירות טבע בקנדה.

"זהו יום חשוב עבור טבע ורציופארם", אמר שלמה ינאי, נשיא ומנכ"ל טבע. "טבע, החברה הגנרית המובילה בעולם, תהיה למובילה גם באירופה. המהלך של הגדלת נתח השוק באירופה - איזור עם פוטנציאל גבוה לחדירה גנרית - הינו אחד מעמודי התווך של אסטרטגיית הצמיחה שלנו לשנים הקרובות. הודות לרכישה נהפוך לחברה המובילה בשווקי מפתח באירופה עם עמדת זינוק מצויינת להובלה גם בשווקים נוספים". "אנו בטבע רוכשים הערכה רבה למצוינות, לאיכות ולמנהיגות השוק של רציופארם", הוסיף ינאי. "אנו מקדמים בברכה את צוות העובדים המצוין למשפחת טבע, ובטוחים כי הניסיון המוכח של שתי החברות יאפשר תהליך אינטגרציה מהיר, חלק ומוצלח".

אוליבר וינדהולז, מנכ"ל רציופארם אמר, "אנחנו גאים להצטרף למשפחת טבע. אנחנו מאמינים כי טבע וההנהלה המצוינת שלה היא השידוך המתאים לייצור ושיווק תרופות גנריות. אנחנו סמוכים ובטוחים כי העסקה תהיה סיפור הצלחה הן עבור ratiopharm והן עבור טבע. נעשה כמיטב יכולתנו למנף את פעילותה של רציופארם על מנת לקדם את העסקים השונים של טבע".

הרכישה מבוססת על מבנה Locked Box, לפיו טבע שילמה 3.625 מיליארד יורו עבור מניות רציופארם - סכום המשקף את שווי החברה המוסכם (ללא מזומן וללא חוב), בנוסף לריבית שנצברה מ-1 בינואר 2010 ועד תאריך סגירת העסקה על סך 186 מיליון אירו. טבע מרוויחה מכל עלייה בהון וערך הנכסים של ratiopharm החל מתאריך זה. מחיר הרכישה בדולרים הסתכם בכ-4.95 מיליארד דולר.

עם סיום הרכישה מצפה טבע לממש סינרגיות בשווי של לפחות 400 מיליון דולר, אשר אמורות להתממש במלואן בתוך שלוש שנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker