בפעם השנייה בעשרה ימים: גזית גלוב מכרה מניות ריג'נסי ב-360 מיליון שקל

חברת הנדל"ן ממשיכה לצמצם את אחזקתה בריג'נסי הציבורית, שתקטן ל-8.25% בלבד ■ ברקע למכירות עומדים הקשיים בשוק הנדל"ן המסחרי בארה"ב, ורצונה של גזית להגדיל את רכיב הנדל"ן הפרטי שלה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חיים כצמן
מנכ"ל גזית גלוב, חיים כצמן צילום: Agaton Strom

חברת הנדל"ן גזית גלוב דיווחה הבוקר (א') כי ביצעה בשבוע שעבר מימוש נוסף במכירת מניות של ענקית הנדל"ן המסחרי בארה"ב ריג'נסי - בפעם השנייה בפברואר. גזית מכרה ביום רביעי האחרון 1.8 מיליון מניות של ריג'נסי, ובכל צמצמה את אחזקתה בחברה מ-9.25% ל-8.25%, וזאת בתמורה לכ-104 מיליון דולר (כ-362 מיליון שקל).

בגזית גלוב אמנם משדרים כי יוכלו להתמודד עם הקשיים בתחום הנדל"ן המסחרי – אך נראה כי הם בוחרים לעשות זאת בעצמם, ולא באמצעות אחזקה בחברות אחרות. מכירת המניות מתבצעת עשרה ימים בלבד לאחר המימוש הקודם של גזית, גם זאת בשיעור של אחוז מסך המניות של ריג'נסי - תמורת כ-100 מיליון דולר.

אחזקתה של גזית גלוב בריג'נסי נוצרה בעקבות עסקת המיזוג בין ריג'נסי לאקוויטי וואן, החברה הבת האמריקאית של גזית, שהתרחשה בנובמבר 2016. המיזוג הניב לגזית רווח של מיליארד שקל וכן 13.1% ממניות החברה הממוזגת. אך גזית, הפועלת בעצמה בשוק הנדל"ן המסחרי ברחבי העולם, לא היתה מעוניינת באחזקה ארוכת טווח בריג'נסי. במקביל לתוכנית האסטרטגית שהשיקה, החלה גזית לצמצם את אחזקתה והקימה חברה פרטית, גזית הורייזן - שפועלת גם היא בארה"ב וכבר רכשה כמה נכסים. כך, גזית מגדילה את רכיב הנדל"ן הפרטי שלה - ומצמצמת את שיעורי המינוף.

במהלך מארס 2017, ביום המסחר הראשון לאחר כניסתה של החברה הממוזגת למדד S&P500, מכרה גזית 1.6% ממניות ריג'נסי תמורת כ-192 מיליון דולר. חצי שנה לאחר מכן מכרה עוד 0.6% מהמניות, ובסוף השבוע, כאמור, מכרה מעט יותר מ-1%. בסך הכל כבר הכניסה החברה ממימוש המניות כ-514 מיליון דולר.

מאז המיזוג בין ריג'נסי ואקוויטי וואן, ובין הייתר בהשפעת מהלכי העלאת הריבית שהתרחשו ושעוד צפויים להתרחש בארה"ב, ירד שווייה של ריג'נסי ב-12%. עיקר הירידה נרשם בחודשים האחרונים - ומאז אמצע דצמבר 2017 נחתך מחירה בכ-17%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker